تمام محدودیت‌های اپلیکیشن نویسی از سوی دولت حذف شد
وزیر ارتباطات:

تمام محدودیت‌های اپلیکیشن نویسی از سوی دولت حذف شد

وزیر ارتباطات گفت: تمام محدودیت‌های پیش پای اپلیکیشن نویسان از سوی دولت برداشته‌شده است.
محمود واعظی در نشست خبری افتتاحیه تلکام ۲۰۱۶ در پاسخ به سؤال مبنی بر اینکه گویا برخلاف مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات همچنان بخش چشم‌گیری از درآمدهای اپلیکیشن های داخلی بابت حق السهم دولت پرداخت می‌شود، چه زمانی حق السهم حذف می‌شود؟ اظهار کرد: به دلیل اینکه نهضت اپلیکیشن نویسی در ایران راه افتاده است، تمامی محدودیت‌های پیش پای توسعه‌دهندگان را برداشته‌ایم.

وی ادامه داد: در حال حاضر برای نوشتن اپلیکیشن هیچ نیازی به مجوز و پرداخت حق السهم دولت نیست. نشانه این تصمیم توسعه صد هزار اپلیکیشن ظرف ۲/۵ سال گذشته است.
وزیر ارتباطات گفت: نکته مهم‌تر اینکه برخی از این اپلیکیشن ها در گذشته نمونه خارجی‌شان باقیمت دویست هزار دلار هم بوده است.
واعظی درباره واگذاری بخشی از سهام اپراتور فیبر نوری کشور هم گفت: قطعاً توسعه فیبر نوری به همه مراکز و بردن فیبر به منازل از سوی دیگر نیازمند سرمایه‌گذاری عظیمی هست. چون الآن این شرکت و سهامدارانش توانایی مالی این سرمایه‌گذاری را ندارند در مجمع عمومی این شرکت تصمیم بر این شد تا از سرمایه‌گذاری و مشارکت خارجی بهره‌مند شوند.
وی افزود: با این تصمیم هم تأمین سرمایه صورت می‌گیرد، هم از اعتبارش در بانک‌های بین‌المللی استفاده می‌کند و از طرفی تجربیات خود در کشورهای دیگر را به کشور می‌آورد.
وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: امیدواریم طی چند ماه آینده نتیجه مذاکرات با خارجی‌ها را اعلام کنیم. در این زمینه چند شرکت اعلام آمادگی کرده‌اند اما یکی از آن‌ها بسیار پافشاری می‌کند.
واعظی درباره سیاست‌های دولت در ارتباط با شرکت پست بعد از تغییر اساسنامه این شرکت گفت: معتقدیم این شرکت تا رقیب نداشته باشد نمی‌تواند رشد کند و لذا درصدد اعطای دو پروانه دیگر در این حوزه هستیم. چارچوب گرفتن پروانه را نهایی کردیم و در آینده نزدیک دو اپراتور پستی را پروانه خواهیم داد و رقابت بین سه اپراتور به وجود می‌آید.
وزیر ارتباطات درباره حمایت از شبکه‌های اجتماعی داخلی نیز گفت: درصدد مذاکره با بانک مرکزی برای فراهم کردن شیوه پرداخت در شبکه‌های اجتماعی داخلی و تبلیغات برای نمونه‌های چندین یک‌میلیون کاربری هستیم.