هفدهمین نمایشگاه ایران تلکام آغاز بکار کرد

هفدهمین نمایشگاه ایران تلکام آغاز بکار کرد

هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع مخابرات و اطلاع‌رسانی «ایران تله کام ۲۰۱۶» با حضور بیش از ۳۰۰ شرکت داخلی و خارجی از ۲۲ کشور در تهران آغاز بکار کرد.

این نمایشگاه تا هفت مهرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران پذیرای علاقه‌مندان و فعالان عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات است.
ارائه آخرین دستاوردهای صنعت ارتباطات، مخابرات و فناوری اطلاعات، حضور واحدهای تحقیقاتی و پژوهشی این بخش و نیز تعامل بزرگ‌ترین و فعال‌ترین شرکت‌های دولتی و خصوصی در عرصه مخابراتی، ازجمله اهداف برپایی این نمایشگاه است.
نمایشگاه ایران تله کام، امسال در فضایی به وسعت تقریبی سی‌ودو هزار مترمربع در بیش از ۱۱ سالن برپاشده است.
محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری جهرمی مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت ایران و رسول سراییان مدیرعامل شرکت مخابرات ایران این نمایشگاه را افتتاح کردند.
در این نمایشگاه شرکت‌هایی از کشورهای اسپانیا، اسلواکی، انگلستان، امارات متحده عربی، آفریقای جنوبی، آلمان، جمهوری چک، چین، ژاپن، سوئد، فرانسه، فنلاند، قزاقستان، کانادا، کره جنوبی، کویت، لهستان، هلند، هند، ویتنام و یونان حضور دارند.
علاوه برافزایش تعداد شرکت‌های داخلی در این نمایشگاه، تعداد کشورها و شرکت خارجی نیز نسبت به سال گذشته حدود ۲۲ درصد افزایش‌یافته است. 
انواع آنتن‌ها و کابل‌های مخابراتی، تجهیزات ارتباطات ماهواره‌ای، تجهیزات سنجش و اندازه‌گیری، تجهیزات، ضمایم، سیستم‌ها و تکنولوژی تلفن‌های همراه، تکنولوژی اس.ام.اس، تکنولوژی ارتباطات ماهواره‌ای، تکنولوژی‌های مخابرات و ارتباطات، سوئیچینگ، سیستم‌ها و تکنولوژی پیجینگ، سیستم‌ها و تجهیزات بی‌سیم (وایرلس)، انواع ارتباطات وایرلس، سیستم‌ها و تجهیزات الکترونیکی و مکانیکی صنایع مخابراتی و ارتباطی، سیستم‌ها و تجهیزات چندرسانه‌ای، سیستم‌های ارتباطات کابلی، سیستم‌های دریافت و ارسال ماهواره‌ای، سیستم‌های گویای ارتباطی، پست صوتی و تصویری، سیستم‌های ارتباطات تلفنی، شبکه‌های ارتباطی و اطلاعاتی و اطلاع‌رسانی اعم از تجهیزات و امنیت شبکه، مراکز تلفن، نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای مخابراتی و ارتباطی، وسایل و تجهیزات انتقال و ادغام داده‌ها و گردآوری اخبار، تجارت الکترونیک و صنایع، کالاها و خدمات مرتبط به کارخانجات صنایع مخابرات عرضه و در معرض دید علاقه‌مندان قرارگرفته است. 
هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع مخابرات و اطلاع‌رسانی «ایران تله کام ۲۰۱۶» در سالن‌های ۶ و ۷، ۸ و ۹، ۱۰ و ۱۱، ۱۲ و ۱۳، ۱۴ و ۱۵، ۲۷، ۲۵A و فضای باز نمایشگاهی برگزارشده و برای تسهیل بازدید علاقه‌مندان، سالن‌های نمایشگاه به‌صورت تفکیکی در اختیار شرکت‌ها قرارگرفته است.