شهرک فناوری اطلاعات و ارتباطات در البرز ایجاد می‌شود

شهرک فناوری اطلاعات و ارتباطات در البرز ایجاد می‌شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت که درصدد ایجاد شهرک آی.سی. تی (فناوری اطلاعات و ارتباطات) در مجموعه فرودگاهی پیام در استان البرز هستیم که در این زمینه با یک شرکت سنگاپوری مذاکره داشته‌ایم.

محمود واعظی ظهر شنبه در پایان شانزدهمین نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استان البرز، در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: ایجاد شهرک آی.سی.تی در استان البرز باعث ایجاد و رونق اشتغال می‌شود.

آینده امیدوارکننده اقتصاد مقاومتی در البرز
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: با اهتمام استاندار و مسئولان استان اقدامات بسیاری برای دو هدف مهم صورت گرفته یکی رفع موانع تولید با برگزاری ۶۴ جلسه و دیگری ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با برگزاری ۱۶ جلسه است. 

وی با تأکید بر اینکه نسبت به آینده اقتصاد مقاومتی در استان خوش‌بین هستیم، گفت: وظیفه ما در دولت پیگیری برطرف کردن معضلات مسیر است. 
واعظی تصریح کرد: باید تمام بخش خصوصی را در استان به این باور برسانیم که دولت کمک‌کار آن‌ها است. 
وی تأکید کرد: استان ازنظر تولیدات در اندازه‌ای است که علاوه بر تأمین نیاز داخلی می‌تواند در امر صادرت بسیار موفق عمل کرده و از ظرفیت‌های فرودگاه پیام نیز بهره ببرد. 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین گفت که مشکل سوخت نیز با کمک استاندار و نمایندگان مجلس پیگیری و حل می‌شود.

هوشمند سازی مدارس البرز
واعظی گفت که مثلث استانداری، وزارت ارتباطات و وزارت آموزش‌وپرورش موضوع هوشمند سازی مدارس البرز را پیگیری می‌کنند.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد زیرساخت‌ها فراهم است و در مراسم بازگشایی مدارس البرز مقرر شد که یک مدرسه با عنوان پایلوت هوشمند شود.