اتاق الکترونیک دو پارک علم ‌و فناوری سمنان و مسکو تشکیل می‌شود

اتاق الکترونیک دو پارک علم ‌و فناوری سمنان و مسکو تشکیل می‌شود

رئیس پارک علم و فناوری استان سمنان از اعلام آمادگی پارک خصوصی علم و فناوری مسکو برای همکاری با پارک علم و فناوری استان سمنان در زمینه‌های معادن، ایمپلنت‌ها و تولید محتوای رسانه‌ای خبر داد.

دکتر سید محمد اسماعیل جلالی با اشاره به دیدار خود با آندری کانیکٌف رئیس پارک خصوصی JSC Kalibr مسکو در حاشیه کنفرانس IASP اظهار کرد: پارک خصوصی JSC Kalibr، در شمال شرق مسکو و در زمینه علم و فناوری فعالیت می‌کند.

رئیس پارک علم و فناوری استان سمنان با اشاره به دلایل انجام این دیدار مشترک افزود: این دیدار به‌منظور آشنایی دو طرف روسی و ایرانی با ویژگی‌ها و توانمندی‌های یکدیگر در زمینه‌های علمی و فناوری برگزار شد و طی آن راه‌های آغاز و افزایش سطح همکاری دو پارک و شرکت‌های مستقر در آن‌ها موردبررسی کارشناسانه قرار گرفت.

جلالی به نتایج انجام این مذاکرات اشاره و اضافه کرد: در همین ارتباط دو طرف به این توافق رسیدند که در فاز نخست، اتاق الکترونیک بین دو پارک تشکیل‌شده و توانمندی‌ها و علاقه‌مندی‌های شرکت‌های مستقر در هر پارک به‌طرف مقابل معرفی و شناسانده شود.

رئیس پارک علم و فناوری استان سمنان یادآوری کرد: آندری کانیکُف رئیس پارک خصوصی JSC Kalibr مسکو در این دیدار رسماً اعلام کرد که طرف روس در زمینه‌های مربوط به معادن، انواع ایمپلنت‌ها و همچنین تولید محتوای رسانه‌ای و تجهیزات مربوطه آماده‌ همکاری با پارک استان سمنان و شرکت‌های مستقر در آن است. ضمن اینکه در این دیدار دو طرف به توافق رسیدند که به‌منظور ارتقای سطح همکاری‌ها در این گام، اطلاعات تجاری شرکت‌های عضو هر دو پارک برای برقراری تعاملات آتی و ارتقای کیفی سطح مراودات علمی و فناورانه در اختیار دو طرف قرار گیرد.