وزیر ارتباطات از اریکسون سوئد بازدید کرد

وزیر ارتباطات از اریکسون سوئد بازدید کرد

همکاری مشترک در راستای انتقال تکنولوژی و تولید محتوای بومی در ایران

محمود واعظی در بازدید از اریکسون بر گسترش همکاری با این شرکت با توجه به ظرفیت‌های داخلی، انتقال تکنولوژی و تولید محتوای بومی در ایران تأکید کرد.

محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری که به دعوت از مقامات سوئدی در استکهلم به سر می‌برد از شرکت اریکسون بازدید به عمل آورد.

در این دیدار مدیرعامل شرکت اریکسون ضمن گزارشی از تاریخچه و فعالیت‌های این شرکت به وزیر ارتباطات کشورمان اظهار کرد: این شرکت بیش از یک قرن است که فعالیت خود را در بازار ایران درزمینهٔ مخابرات و ارتباطات آغاز کرده است و ایران یکی از طرف‌های اصلی و مورد اعتماد این شرکت به‌حساب می‌آید.

وی همچنین ضمن تمجید از پیشرفت‌های ایران در حوزه الکترونیک و ICT بیان کرد: اریکسون مایل است تا درزمینهٔ های مختلف تکنولوژی ازجمله شبکه موبایل و اینترنت و تبادل داده با زیرمجموعه‌های وزارت ارتباطات و همچنین اپراتورهای ایران همکاری لازم را به وجود بیاورد.

وزیر ارتباطات و فناوری ایران نیز در این دیدار ضمن اشاره به برنامه‌های وزارت ارتباطات و سیاست‌های دولت در توسعه فناوری‌های نوین در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: علیرغم پیشرفت‌های چشمگیر در این حوزه، نیازهای جامعه نیز رو به افزایش است و به‌این‌ترتیب سرمایه‌گذاری در این صنعت توسط بخش خصوصی و دولتی با استفاده از تکنولوژی‌های نوین نیاز اساسی جامعه رو به رشد ایران است.

وی همچنین با استقبال از ادامه همکاری ایران با شرکت‌های خارجی فعال در این حوزه بیان کرد: اریکسون همواره یکی از این شرکت‌ها بوده است که برای ادامه همکاری ابتدا باید به نیازها و ظرفیت‌های بازار ایران و بعدازآن باید به مسئله بومی‌سازی و تولید نرم‌افزار و سخت‌افزار بومی توجه کرد.

واعظی افزود: عملیاتی کردن این مهم با انتقال تکنولوژی، حمایت‌های مالی و بانکی و همچنین سرمایه‌گذاری مشترک امکان‌پذیر خواهد بود.

وی در پایان ضمن اعلام آمادگی و حمایت از این همکاری‌ها بیان کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های سفر نخست‌وزیر سوئد به تهران ظرف چند ماه آینده امیدواریم بتوانیم با هماهنگی دولت سوئد ای همکاری‌ها را نهایی و اجرا کنیم.