مرکز شتاب‌دهی خدمات فناوری در پارک علم و فناوری مازندران راه‌اندازی شد
رئیس پارک علم و فناوری مازندران:

مرکز شتاب‌دهی خدمات فناوری در پارک علم و فناوری مازندران راه‌اندازی شد

دکتر علی معتمدزادگان رئیس پارک علم و فناوری مازندران از راه‌اندازی مرکز شتابدهی خدمات فناوری برای کمک به فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان استان خبر داد.

وی گفت: این مرکز زمینه‌ساز بسترهای لازم برای تجاری‌سازی و بازاریابی محصولات و تولیدات شرکت‌های دانش‌بنیان مازندران به شمار می‌رود. 
وی ادامه داد: مرکز شتاب‌دهی خدمات فناوری با تبادل ارتباط و همکاری با مدیران صنایع و شرکت‌های داخلی و همچنین مجموعه‌های کشورهای دیگر، آشنایی این مجموعه‌ها با تولیدات و ایده‌های فناورانه را فراهم می‌آورند تا بستری برای فروش محصولات شود.
رئیس پارک علم و فناوری مازندران از مشکلات مالی به‌عنوان اصلی‌ترین مسائل شرکت‌های دانش‌بنیان برشمرد و افزود: جوانان فارغ‌التحصیل دانشگاهی با توان اندک مالی که پا در این عرصه و فعالیت تحقیقاتی و علمی گذاشته‌اند برای فعالیت به حمایت نیاز دارند. 
وی مهم‌ترین دغدغه جوانان فعال در این عرصه را دستیابی به بازار فروش محصولاتشان عنوان کرد، ادامه داد: پیش‌تر چانه‌زنی و رایزنی‌ها از سوی فعالان این شرکت‌ها منجر به دستیابی بازارهای محدود و یا گاهی نرسیدن به مقصود برای فروش ختم می‌شد.
معتمدزادگان اظهار داشت: اکنون با راه‌اندازی مرکز شتابدهی خدمات فناوری به‌عنوان یک مرجع رسمی و پیگیری بازاریابی محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان به‌اندازه زیادی از بار این مشکلات و دغدغه آنان کاسته شده است.
وی به بخشی از دستاوردهای مرکز شتاب‌دهی خدمات فناوری مازندران اشاره کرد و گفت که در مدت کوتاه و فعالیت این مرکز توانسته است بازار فروش محصولات یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان استان را در کشورهای دیگر فراهم بکند.
رئیس پارک علم و فناوری مازندران ادامه داد: قرار است این شرکت دانش‌بنیان تولیدکننده پوشش ارگانیک میوه و سبزیجات خود را به کشور ترکیه صادر بکند. 
وی افزایش صادرات محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان را بخش دیگری از دستاوردهای تشکیل و راه‌اندازی مرکز شتابدهی خدمات فناوری برشمرد.