امضای تفاهم‌نامه همکاری میان پارک علم و فناوری یزد و دانشگاه یزد

امضای تفاهم‌نامه همکاری میان پارک علم و فناوری یزد و دانشگاه یزد

طی مراسمی تفاهم‌نامه همکاری میان پارک علم و فناوری یزد و دانشگاه یزد با حضور مدیران این دو مجموعه در سالن کنفرانس دانشگاه یزد ‌توسط داریوش پورسراجیان رئیس پارک علم و فناوری و محمد صالح اولیاء، رئیس دانشگاه یزد به امضا رسید.

این تفاهم‌نامه در راستای راه‌اندازی و مدیریت پردیس فناوری (مرکز نوآوری، مرکز شتاب‌دهی، مرکز رشد، ساختمان چند مستأجره و سایت استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان) در دانشگاه یزد منعقد شد.
داریوش پورسراجیان، رئیس پارک علم و فناوری یزد در نشست حاشیه‌ای امضای تفاهم‌نامه با بیان اینکه خوشبختانه استان یزد در بسیاری از زمینه‌ها در وزارت علوم و کشور پیشرو بوده است، گفت: امیدواریم با امضای این تفاهم‌نامه و همکاری میان پارک یزد و دانشگاه، نسخه عملی جدیدی درزمینهٔ همکاری پارک‌ها و دانشگاه‌ها به وزارت علوم ارائه شود.
وی ضمن تقدیر از نگاه عمیق و مثبت ریاست دانشگاه یزد به مقوله فناوری، گفت: با توجه به اشراف کامل رئیس دانشگاه یزد به کار پارک‌های علم و فناوری به‌طورقطع این تفاهم‌نامه آغاز یک همکاری خوب و مفید بین دو نهاد خواهد بود.
محمد صالح اولیاء، رئیس دانشگاه یزد نیز در این نشست با بیان اینکه زنجیره پارک و دانشگاه به‌هم‌پیوسته است و خروجی‌های دانشگاه در پارک مشغول هستند، گفت: باوجوداینکه تاکنون همکاری‌های خوبی بین مجموعه پارک علم و فناوری یزد و دانشگاه یزد صورت گرفته است، امیدواریم با امضای این تفاهم‌نامه همکاری‌ها به‌صورت جدی‌تر و عملیاتی صورت گیرد.
وی تصریح کرد: آینده در گرو هم‌افزایی این دو نهاد است زیرا توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و توسعه فناوری، با ایجاد ارتباط بین دانشگاه و پارک سرعت بیشتری می‌گیرد.