مراسم اختتامیه دهمین نمایشگاه الکامپ گیلان برگزار شد

مراسم اختتامیه دهمین نمایشگاه الکامپ (الکترونیک و کامپیوتر) گیلان جمعه‌شب در منطقه آزاد انزلی برگزار شد.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای گیلان در حاشیه برگزاری این مراسم گفت: برپایی هر نمایشگاهی دارای نقاط ضعف و قوت منحصر به خود است که با بررسی نواقص و رفع آن می‌توان در برگزاری هرچه بهتر دوره بعد آن نمایشگاه اقدام کرد.
فرشید بخشی نژاد افزود: با مساعدت و حمایت حامیان توانستیم این نمایشگاه را با بهترین کیفیت برگزار کنیم.
وی خاطرنشان کرد: تفاوت برگزاری دهمین دوره این نمایشگاه با سایر دفعات، برگزاری آن در منطقه آزاد و در راستای استفاده از ظرفیت‌های این منطقه برای معرفی و عرضه محصولات تولیدی به مشتریان بود.
بخشی نژاد خاطرنشان کرد: با بررسی نقاط ضعف و رفع نواقص این نمایشگاه، برنامه‌ریزی‌های لازم برای برگزاری هرچه بهتر یازدهمین دوره آن انجام می‌شود.
دهمین نمایشگاه الکامپ (الکترونیک و کامپیوتر) استان گیلان در سالن دائمی همایش‌ها و نمایشگاه‌های منطقه آزاد انزلی در قالب ۵۰ غرفه و با حضور شرکت‌های کامپیوتری، خدمات اینترنتی، سیستم‌های اداری، سیستم‌های امنیتی تصویری و تجهیزات فروشگاهی با هدف نمایش و عرضه مستقیم دستاوردهای بخش خصوصی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان به شرکت‌ها و نهادهای دولتی و کارخانه‌های بخش خصوصی شامگاه دوشنبه ۲۲ شهریور گشایش یافت و تا ۲۶ شهریور از ساعت ۱۶ تا ۲۲ برای عموم مردم قابل بازدید بود.
همچنین در مراسم اختتامیه این نمایشگاه با اهداء تندیس دهمین نمایشگاه الکامپ و لوح تقدیر از حضور شرکت‌کنندگان در آن تقدیر شد.
معافیت مالیاتی ۲۰ ساله از تاریخ بهره‌برداری انواع فعالیت‌های اقتصادی، آزادی کامل ورود و خروج سرمایه، آزادی مشارکت سرمایه‌گذار خارجی تا سقف ۱۰۰ درصد و معافیت گمرکی برای ورود مواد اولیه، قطعات و ماشین‌آلات موردنیاز کارخانه‌ها، فعالیت بورس کالای منطقه، اجرای کالای همراه مسافر و اعمال قانون ارزش‌افزوده برای کالاهای ساخته‌شده در منطقه آزاد به داخل کشور از مهم‌ترین مزایای ثبت شرکت و فعالیت اقتصادی تولیدی در منطقه آزاد انزلی است. 
قرار گرفتن در مسیر کریدور بین‌المللی شمال جنوب، دارا بودن موقعیت ویژه درزمینهٔ ارتباط با کشورهای حاشیه دریای خزر، هم‌جواری با بنادر آستراخان و لاگان در روسیه، کراسنودسک در ترکمنستان، اکتائو در قزاقستان و باکو در آذربایجان، دسترسی از طریق راه‌های مناسب، به بازارهای مصرف کشورهای CIS، نزدیکی به فرودگاه بین‌المللی رشت ازجمله مزایای منطقه آزاد انزلی است.