fa-IR

رشد کاربر (User Growth)

نسخه صوتی را گوش دهید ۴/۷۶MB

امروزه یکی از بزرگ‌ترین ریسک‌ها برای استارت‌آپ‌ها، محصول نیست بلکه کسب و حفظ مشتریان است. رشد کاربران در فضای اینترنتی به معنای بالا رفتن میزان بازدید از سایت، افزایش تعداد کاربران، افزایش زمان حضور کاربران در سایت و درنتیجه ایجاد شهرت برای برند موردنظر و احتمال تبدیل‌شدن کاربران به مشتری است.

برای افزایش تعداد کاربران سایتتان می‌توانید از این روش‌ها استفاده کنید:

از کاربران هزینه دریافت کنید و در ازای آن تبلیغات محصولاتشان را در سایتتان قرار دهید تا آن‌ها را به فروش برسانند. اگر کاربران از محصولات یا خدمات شما رضایت کامل داشته باشند خودشان از طریق تبلیغات دهان‌به‌دهان این احساس را به دیگران منتقل کرده و شما را به کاربران جدیدی معرفی خواهند کرد. پس تمام سعی خود را به کار بگیرید که با ارائهٔ محصولات و خدمات موردنظر کاربران، رضایت آن‌ها را جلب کنید تا با انتقال ویژگی‌های مثبت محصولات یا خدماتتان و پیشنهاد و معرفی سایت شما به دیگران تعداد کاربران خود را افزایش دهید. برای محصولاتتان محتوای منحصربه‌فردی در قالب پرسش و پاسخ، مقالات و ... ایجاد کنید. صفحات منحصربه‌فرد سایت‌ها با محتوای بی‌نظیرشان می‌توانند میلیون‌ها نفر از کاربران جدید را از طریق موتورهای جست‌وجو وارد سایت شما کنند. برای افزایش رشد کاربرانتان می‌توانید با سایت‌های دیگر خصوصاً سایت‌هایی با تعداد بالای کاربر همکاری کنید و در صفحه ورودتان لینک ورود به آن‌ها را هم قرار دهید یا از آن‌ها بخواهید که لینک سایت شما را در سایت خود قرار دهند.

دوستان و خانوادهٔ شما می‌توانند از محصولات یا خدماتتان استفاده کنند و با بیان ویژگی‌های محصولات یا خدماتتان مبلغی برای معرفی کسب‌وکار شما به دیگران باشند. علاوه بر این می‌توانید در انجمن‌هایی که در آن‌ها حضور دارید مانند دانشجویان یک دانشکده، یادداشت یا ایمیل بفرستید. این به شناخته شدن کسب‌وکار شما و افزایش کاربرانتان کمک خواهد کرد.

یکی از بهترین راه‌ها برای رشد کاربران سایت شما ایجاد صفحه یا حساب کاربری کسب‌وکارتان در شبکه‌های اجتماعی است. اطلاعات مربوط به محصولات یا خدمات خود و اطلاعیه‌های جدید مربوط به مشتریانتان مانند تخفیف یا مسابقه را در شبکه‌های اجتماعی ارسال کنید. این تلاش برای جلب‌توجه مخاطبان هدفتان در این شبکه‌ها باعث ورود آن‌ها از این طریق به سایت شما خواهد شد و تعداد کاربران سایتتان افزایش خواهد یافت. به اشتراک‌گذاری یادداشت‌ها یا محتوای شما توسط مشتریان وفادار و سایر کاربران شبکه‌های اجتماعی در شناخته شدن کسب‌وکار شما میان کاربران این شبکه‌ها و تشویق آن‌ها به بازدید از سایت کسب‌وکارتان تأثیر بسیار زیادی خواهد داشت.

همچنین می‌توانید با سایت‌های دیگر همکاری کنید و از آن‌ها بخواهید که معرف شما باشند و کاربران را به بازدید از سایت شما دعوت کنند.