عرضه چهارده محصول دانش‌بنیان ایرانی در نمایشگاه تسالونیکی یونان

عرضه چهارده محصول دانش‌بنیان ایرانی در نمایشگاه تسالونیکی یونان

چهارده محصول دانش‌بنیان ایرانی با حمایت پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در نمایشگاه تسالونیکی یونان (TIF) عرضه شدند.

چهارده محصول دانش‌بنیان ایرانی ازجمله مانیتور علائم حیاتی شرکت الکترونیک برتر، داروهای شرکت نانو حیات دارو، تجهیزات پزشکی شرکت آیسان طب و محصولات شرکت فن آموز و غیره در نمایشگاه تسالونیکی یونان (TIF) عرضه‌شده‌اند.
در هشتاد و یکمین دوره از این نمایشگاه سه شرکت دانش‌بنیان نیز در محل غرفه پارک فناوری پردیس معاونت علمی حضور دارند که دو شرکت کانساران بینالود و پویش دارو عضو پارک فناوری پردیس هستند.
غرفه جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه ۱۱۰ مترمربع است که ۴۰ مترمربع آن در قالب جزیره مستقل در اختیار پارک فناوری پردیس معاونت علمی قرارگرفته است. این رویداد که کشور روسیه به‌عنوان شریک اصلی آن معرفی‌شده است، فرصتی مناسب را برای توسعه تعاملات تجاری مبتنی بر فناوری ایجاد خواهد کرد.
این همکاری طی تفاهم‌نامه‌ای که به‌واسطه حضور هیئت یونانی در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۱۶ صورت گرفت، ایجادشده است. در پی حضور هیئت یونانی در پنجمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری (اینوتکس)، تفاهم‌نامه‌ای به‌منظور تسهیل حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه یونان منعقد شد.
بر اساس این توافق‌نامه، تبادل غرفه در نمایشگاه‌هایی که در ایران و یونان به‌طور متقابل برگزار می‌شود و ارائه تخفیف برای این غرفه‌ها درنظرگرفته شد. همچنین از شرکت‌های ایرانی دعوت به عمل آمد تا در نمایشگاه عمومی یونان در شهر تسالونیکی حضور پیدا کنند.
نمایشگاه تسالونیکی معتبرترین نمایشگاه یونان و حوزه بالکان است که با قدمتی ۹۰ ساله از سال ۱۹۲۶ در شهر تسالونیکی (شهر نمایشگاهی یونان) برگزار می‌شود.

این نمایشگاه از ۲۰ شهریورماه (۱۰ سپتامبر ۲۰۱۶) در فضایی بیش از بیست‌وهفت هزار مترمربع آغاز به کار کرده و تا ۲۸ شهریورماه امسال (۱۸ سپتامبر) ادامه دارد.