سرعت اینترنت دو برابر می‌شود
معاون وزیر ارتباطات:

سرعت اینترنت دو برابر می‌شود

دسترسی کاربران به اینترنت چهار مگابیتی

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در راستای اجرای اهداف اقتصاد مقاومتی، سرعت دسترسی کاربران به اینترنت پرسرعت تا پایان سال به ۴ مگابیت بر ثانیه می‌رسد.

برات قنبری، برنامه‌های انجام‌شده در جهت اجرای پروژه «افزایش سطح دسترسی کاربران با سرعت ۲۰ مگابیت بر ثانیه در شبکه ملی اطلاعات و حمایت از توسعه مراکز داده (دیتاسنتر) به شبکه توزیع محتوا» که در راستای اقتصاد مقاومتی تعریف‌شده است، اظهار داشت: زیرساخت‌های شبکه دسترسی به اینترنت ازجمله زیرساخت‌های فیبر نوری و شبکه انتقال در حال آماده‌سازی است.

وی با بیان اینکه تکمیل امنیت زیرساخت‌های شبکه ارتباطی در راستای ارائه خدمات دولت الکترونیک نیز در این جهت در حال انجام است، ادامه داد: بر اساس منشور ستاد اقتصاد مقاومتی، موضوع افزایش سطح دسترسی کاربران نهایی به اینترنت پرسرعت مدنظر قرارگرفته است که در این راستا، تکمیل زیرساخت‌های مربوط به شبکه دسترسی در حال انجام است.

معاون وزیر ارتباطات با تأکید بر اینکه برابر اهداف برنامه پنجم توسعه باید ۶۰ درصد خانوار ایرانی دارای اینترنت پرسرعت شوند، اضافه کرد: مطابق با این برنامه تا پایان سال باید این هدف محقق شود و ما نیز ازلحاظ اهداف کمی به دنبال رسیدن به این رقم هستیم.

قنبری خاطرنشان کرد: به‌موازات این پروژه، طرح افزایش دسترسی کاربران نهایی به اینترنت پرسرعت را دنبال می‌کنیم به‌نحوی‌که مطابق با برنامه‌ریزی به‌عمل‌آمده تا پایان سال جاری سرعت اینترنت کاربران خانگی به ۴ مگابیت بر ثانیه افزایش خواهد یافت. در همین حال در برنامه ششم توسعه این میزان سرعت، افزایش می‌یابد تا درنهایت، هدف‌گذاری برای چندین برابر سرعت محقق شود.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون متوسط سرعت دسترسی کاربران به اینترنت ۲ مگابیت بر ثانیه است، تأکید کرد: با آماده‌سازی زیرساخت‌ها، پیش‌بینی می‌شود که تا پایان امسال، توان سرویس‌دهی اینترنت در دو بخش اینترنت ثابت و اینترنت همراه تا سرعت ۴ مگابیت بر ثانیه فراهم شود.