fa-IR

کسب درآمد (Revenue)

نسخه صوتی را گوش دهید ۱۰/۴۹MB

شما تلاش کردیده‌اید که با انجام کارهایی مانند بهینه‌سازی موتورهای جست‌وجو و قرار دادن محتوای جذاب با کلیدواژه‌های مناسب، ترافیک سایت خود را افزایش دهید. بعدازآن با ارائه‌ی سریع اطلاعات موردنظر بازدیدکنندگان و علاقه‌مند کردن آن‌ها به خدماتتان، درواقع برای سایت خود کسب کاربر انجام دادید.

در مرحله‌ی بعدی با تحلیل رفتار کاربران خود برای آن‌ها شرایط ویژه‌ی مناسب در نظر گرفتید تا برای فعالیت در سایت شما تشویق شوند.

بعدازاین مرحله تلاش کردید تا با بهتر کردن خدماتتان، کاربران را به سایت خود وفادار کنید؛ طوری که برای دریافت خدمات، مدام به سایت شما سر بزنند و اولین اولویت آن‌ها برای جست‌وجوی محتوا یا خدمات موردنظرشان، سایت یا وبلاگ شما باشد. محتوا، خدمات و محصولات متنوع ارائه کردید و با بهترین روش، آن‌ها را در اختیار کاربرانتان قراردادید.

با توجه به این موضوع که حتی کاربران وفادار هم برای رجوع دوباره به سایت شما نیاز به انگیزه دارند، رفتار کاربران را تجزیه‌وتحلیل کرده و دلیل رجوع دوباره‌ آن‌ها به سایت و یا عدم بازگشتشان را پیدا کردید.

بعد از طی این مراحل نوبت آن است که از فروش محصولات یا خدمات خود به این کاربران درآمد کسب کنید. با معرفی محصولات یا خدماتی که برای فروش دارید، آن‌ها را به مشتری تبدیل کنید. بسیاری از سایت‌ها با ارائه‌ی خدمات رایگان در اوایل عضویت کاربران، آن‌ها را به سایت و خدماتشان علاقه‌مند کرده و بعدازآن محصولات و خدمات تکمیلی خود را به آن‌ها می‌فروشند.

مثلاً سایت‌هایی که درزمینهٔ تولید محتوا فعالیت می‌کنند، معمولاً با ارائه‌ی محتوای جذاب و رایگان در ابتدای عضویت، کاربران را تشویق می‌کنند که محتوای کامل‌تر را از آن‌ها خریداری کنند. برای مثالی دیگر سایت‌های ارائه‌دهنده‌ی بازی‌های رایانه‌ای آنلاین از این شیوه استفاده می‌کنند و در ابتدا به کاربران عضو اجازه می‌دهند مراحل مقدماتی بازی را به‌صورت رایگان دریافت کنند اما بعد از مدتی با علاقه‌مند شدن کاربران، مراحل بالاتر بازی را به آن‌ها می‌فروشند. برای این‌که کاربرانتان را به خرید محصولاتتان تشویق کنید می‌توانید با ارائه‌ی محتوایی مناسب راجع به ویژگی‌ها و کاربردهای محصولاتتان یا با معرفی خلاقانه‌ی آن‌ها به کاربران و ارائه‌ی تخفیف به کاربران ویژه، آن‌ها را به مشتریان وفادار خود تبدیل کنید.