fa-IR

رجوع دوباره (Referral)

نسخه صوتی را گوش دهید ۸/۷۸MB

تجربه‌ای که در ذهن مشتری ایجاد می‌شود از قدرتمندترین عواملی است که می‌تواند باعث بازگشت و رجوع دوبارهٔ او به سایت شما شود. برای بازگرداندن کاربر به سایتتان به‌جای استفاده از تجارب شخصی و اتفاقی افراد، برحسب روش‌های علمی، رفتار کاربران را تجزیه‌وتحلیل کنید و دلیل رجوع دوبارهٔ آن‌ها به سایت و یا عدم بازگشتشان را پیدا کنید. آمار مراجعهٔ سایت خود را بررسی کنید تا بدانید مثلاً در این ماه چه تعداد از کاربران، چند بار، چطور و از چه مکان‌های جغرافیایی مجدداً از سایتتان بازدید کرده‌اند. با این کار می‌توانید مشکلات احتمالی را برطرف کنید تا باعث رجوع دوبارهٔ کاربران شوید. علاوه بر این، محصولات، خدمات و محتوایی که باعث رجوع دوبارهٔ کاربران به سایت شده‌اند را پیدا کنید و به سلایق و خواسته‌های کاربرانتان پی ببرید.

فیس‌بوک، اینستاگرام و لینکدین با ایجاد این امکان که کاربرانشان بتوانند به‌راحتی از طریق موبایل وارد سایتشان شوند و خدمات دریافت کنند، تعداد مراجعهٔ دوبارهٔ کاربران را افزایش داده‌اند. درواقع دسترسی آسان به سایت یکی از دلایل افزایش تعداد رجوع دوبارهٔ کاربران است.

برای به دست آوردن دوبارهٔ کاربرانی که مدت زیادی از آخرین حضورشان می‌گذرد، می‌توانید با ارسال ایمیل‌هایی حاوی محتوایی جذاب راجع به خدمات جدیدتان، آن‌ها را دوباره به بازدید از سایتتان علاقه‌مند کنید. برای مثال، فیس‌بوک برای کاربرانی که برای مدتی سایت را ترک کرده‌اند و یا مدت زیادی از آخرین بازدید آن‌ها می‌گذرد، ایمیل‌هایی حاوی آخرین اتفاقات به اشتراک گذاشته‌شده توسط دوستان کاربر و همچنین جدیدترین خدمات سایت خود را ارسال می‌کند تا کاربران را به رجوع دوباره به فیس‌بوک تحریک کند.