دهمین نمایشگاه الکامپ گیلان افتتاح شد
با حضور رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای:

دهمین نمایشگاه الکامپ گیلان افتتاح شد

دهمین نمایشگاه الکامپ (الکترونیک و کامپیوتر) گیلان با حضور رئیس سازمان نظام صنفی کشور در منطقه آزاد انزلی افتتاح و به بهره‌برداری رسید.
رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور شامگاه دوشنبه در این مراسم اظهار کرد: در دنیای امروز فناوری اطلاعات به‌عنوان پایه رشد اقتصاد و در رابطه مستقیم با توسعه قرار دارد.

فرشید بخشی نژاد افزود: با ارتقاء توسعه آی تی در گیلان، بخش‌های حساس و تأثیرگذار استان نیز توسعه می‌یابند. 
وی تصریح کرد: منطقه آزاد انزلی و کشورهای حاشیه دریای خزر به‌عنوان دو فرصت توسعه کمتر موردتوجه قرارگرفته و باید از این پتانسیل موجود به بهترین شکلی بهره برد.
بخشی نژاد یادآور شد: با همدلی و همکاری و اجتناب از هرگونه نگرش‌های سیاسی و جناحی می‌توان علاوه برافزایش توسعه گیلان، در راستای رسیدن به جایگاه مورد تأکید دولت تدبیر و امید نیز گام برداریم.
دهمین نمایشگاه الکامپ (الکترونیک و کامپیوتر) استان گیلان در سالن دائمی همایش‌ها و نمایشگاه‌های منطقه آزاد انزلی در قالب ۵۰ غرفه و با حضور شرکت‌های کامپیوتری، خدمات اینترنتی، سیستم‌های اداری، سیستم‌های امنیتی تصویری و تجهیزات فروشگاهی با هدف نمایش و عرضه مستقیم دستاوردهای بخش خصوصی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان به شرکت‌ها و نهادهای دولتی و کارخانه‌های بخش خصوصی شامگاه دوشنبه ۲۲ شهریور افتتاح و تا ۲۶ شهریور از ساعت ۱۶ الی ۲۲ برای عموم مردم قابل بازدید است.
معافیت مالیاتی ۲۰ ساله از تاریخ بهره‌برداری انواع فعالیت‌های اقتصادی، آزادی کامل ورود و خروج سرمایه، آزادی مشارکت سرمایه‌گذار خارجی تا سقف ۱۰۰ درصد و معافیت گمرکی برای ورود مواد اولیه، قطعات و ماشین‌آلات موردنیاز کارخانه‌ها، فعالیت بورس کالای منطقه، اجرای کالای همراه مسافر و اعمال قانون ارزش‌افزوده برای کالاهای ساخته‌شده در منطقه آزاد به داخل کشور از مهم‌ترین مزایای ثبت شرکت و فعالیت اقتصادی تولیدی در منطقه آزاد انزلی است. 
قرار گرفتن در مسیر کریدور بین‌المللی شمال جنوب، دارا بودن موقعیت ویژه درزمینه‌ی ارتباط با کشورهای حاشیه دریای خزر، هم‌جواری با بنادر آستراخان و لاگان در روسیه، کراسنودسک در ترکمنستان، اکتائو در قزاقستان و باکو در آذربایجان، دسترسی از طریق راه‌های مناسب، به بازارهای مصرف کشورهای CIS، نزدیکی به فرودگاه بین‌المللی رشت ازجمله مزایای منطقه آزاد انزلی است.