fa-IR

فعال‌سازی کاربر (User Activitation)

نسخه صوتی را گوش دهید ۸/۷۱MB

فرآیند تبدیل کاربرانی که در سایت شما عضو شده‌اند به بازدیدکننده‌هایی پیگیر، فعال‌سازی کاربر نام دارد. برای این کار، باید در کاربرانتان انگیزه ایجاد کنید تا تمایل داشته باشند مدام به سایت شما سر بزنند. می‌توانید محتوای جذابی برای کاربران تولید کنید و آن را از طریق ایمیل برای کاربران عضو ارسال کنید تا ارتباطشان با سایت شما حفظ شود.

با انجام تست A|B کاربران را به دو قسمت تقسیم کنید و برای هر گروه، به یک شکل محتوا ارائه دهید. حالا با بررسی تمایل کاربران، محتوایی که ترافیک بیشتری را ایجاد می‌کند شناسایی کنید.

برای کاربران عضو شرایط ویژه در نظر بگیرید. مثلاً اگر سایت خبری هستید می‌توانید خبرهای ویژهٔ روزانه را به‌صورت خبرنامه برای اعضای ویژه بفرستید. محتوایی مخصوص اعضای سایت داشته باشید که بازدیدکنندگان عادی امکان دسترسی به آن را ندارند. با ایجاد تنوع در خدمات یا محتوای سایت، کاربرانتان را به فعالیت در سایت و به اشتراک گذاشتن خدمات یا محتوای آن با دوستانشان تشویق کنید. مثلاً علاوه بر محتوای متنی از ویدیو و موسیقی هم در سایتتان استفاده کنید و یا موضوعات موردنظرتان را به‌صورت اینفوگرافیک به کاربران ارائه کنید. علاقه‌مندی‌های متفاوت کاربران را در نظر بگیرید و موارد موردعلاقه‌ی هر کاربر را در اختیار او قرار دهید. مثلاً توییتر این امکان را به شما می‌دهد که تنها کاربرانی که محتوای موردعلاقهٔ شما را منتشر می‌کنند، دنبال کنید.