fa-IR

جمع‌آوری آدرس‌های ایمیل

نسخه صوتی را گوش دهید ۱۲/۶۳MB

آمارها نشان می‌دهند که بیشتر کاربران در جهان حداقل یک‌بار در روز ایمیل خود را چک می‌کنند. یکی از بهترین ابزارها برای ارسال پیام از طرف کسب‌وکارها به بازار هدف، ایمیل است. به همین دلیل کسب‌وکارها تلاش می‌کنند فهرستی از ایمیل‌های مشتریان فعلی و بالقوه و همچنین مخاطبان هدف خود را جمع‌آوری کنند.

بهترین راه برای جمع‌آوری آدرس‌های ایمیل این است که کاربران با تمایل خود آدرس ایمیلشان را در اختیار شما قرار دهند. بنابراین در سایتتان این امکان را فراهم کنید که کاربران علاوه بر صفحهٔ اصلی، در صفحات و بخش‌های مختلف سایت هم بتوانند وارد قسمت عضویت شوند و ایمیلشان را وارد کنند.

کاربران اینترنتی که از طریق موتورهای جست‌وجو به سایت شما وارد می‌شوند، به دنبال پیدا کردن محتوای موردنظرشان هستند، نه فرم عضویت؛ بنابراین محتوای سایت را باکیفیت و جذاب تهیه کنید و کاربران را به عضویت در سایتتان ترغیب کنید. برای کاربران تازه‌وارد این امکان را ایجاد کنید که به‌سرعت فرم عضویت را در صفحات سایت شما ببینند. یکی از بهترین راه‌ها برای دریافت ایمیل کاربران، تشویق آن‌ها از طریق ارائه‌ی خدمات رایگان در ازای ثبت ایمیل است. علاوه بر این می‌توانید محتوای تکمیلی را در صورت ثبت ایمیل به کاربران نمایش دهید. این محتوا می‌تواند ویدئو یا فایل صوتی جذابی درزمینه‌ی کسب‌وکار شما باشد. شما می‌توانید کتاب‌های الکترونیکی متناسب با کسب‌وکارتان را هم به‌عنوان محتوای ویژه‌ی کاربران عضو به ایمیل آن‌ها بفرستید و این پیشنهاد دریافت محتوای ویژه را در فرم ثبت ایمیل هم قرار دهید. با این کار، افراد به‌صورت داوطلبانه آدرس ایمیلشان را در اختیار شما قرار می‌دهند و با انتخاب محتوای موردعلاقهٔ خود، از طریق ایمیل آن را دریافت می‌کنند. برای نمونه، یک سایت خبری می‌تواند این امکان را برای کاربرانش ایجاد کند که مثلاً اخبار ویژهٔ اقتصادی را از بین سایر خبرها انتخاب کند و این اخبار به‌صورت روزانه برای آن‌ها ایمیل شود.

هیچ‌وقت آدرس‌های ایمیل را از سایت‌های فروش ایمیل خریداری نکنید. شاید واقعاً کاربران با اعتماد و علاقه آدرس ایمیلشان را در اختیار آن‌ها گذاشته باشند اما این دلیل خوبی نیست که این کاربران به محتوای سایت و زمینه‌ی کسب‌وکار شما هم علاقه‌مند باشند.