fa-IR

برندسازی شخصی (Personal Branding)

نسخه صوتی را گوش دهید ۱۰/۶۸MB

بهترین هکرهای رشد در جهان، افرادی شناخته‌شده و معروف هستند که از نام شخصی خود برند ساخته‌اند. برند شخصی، تصویری است که شما از خودتان در ذهن افراد می‌سازید. یک استارت‌آپ در آغاز راه خود برندی ندارد و برند آن درواقع همان برند شخصی بنیان‌گذاران آن است. برای استارت‌آپ‌ها که در شروع کار خود بودجه‌ای برای بازاریابی و برندسازی ندارند، برندسازی شخصی بنیان‌گذاران آن یک عامل کلیدی برای رشد کسب‌وکار محسوب می‌شود. رشد یک استارت‌آپ با داشتن برند شخصی قابل‌اعتماد و شناخته‌شدهٔ بنیان‌گذاران آن سریع‌تر انجام می‌شود. برندسازی شخصی و تبدیل‌شدن به فردی شناخته‌شده چندان هم آسان نیست اما در عصر دیجیتال امروز با برقراری ارتباط در شبکه‌های مجازی می‌توانید این کار را خیلی راحت‌تر از گذشته انجام دهید. شما می‌توانید با ایجاد ارزش و اعتبار اجتماعی و درنتیجه نفوذ در ذهن مخاطبانتان برای خود برند شخصی ایجاد کنید. یکی از راه‌های مناسب برندسازی شخصی، راه‌اندازی وبلاگ یا سایت و ارائه‌ی محتوای جذاب به مخاطبان است. همچنین می‌توانید با ایجاد ارتباط دوسویه با مخاطبان سایتتان و پیگیری نظرات و پیشنهاد‌های آن‌ها، خود را بیشتر به آن‌ها معرفی کنید.

یک راه دیگر برای برندسازی شخصی، ایجاد محتوای باکیفیت و جذاب در حوزهٔ کسب‌وکارتان و انتشار آن در سایت‌های شناخته‌شده با تعداد کاربران بالا و شبکه‌های اجتماعی است. مثلاً با ارسال یادداشت‌های متفاوت و جذاب در سایت‌هایی مانند فیس‌بوک، توییتر و یا شبکه‌های اجتماعی با تعداد بالای کاربر، مخاطبان را با نام شخصی خودتان آشنا کنید. همیشه ارتباطتان را با مخاطبان حفظ کنید و وقت زیادی را برای این ارتباطات صرف کنید. بعدازآن با بررسی تعداد لایک‌ها یا تعداد بازدید از محتوایتان، جذابیت آن را برای مخاطبانتان بسنجید. بعد از مدتی وضعیت برند شخصی شما با بررسی تعداد بازدیدکنندگان سایتتان یا تعداد افراد دنبال‌کننده‌ی شما در شبکه‌های اجتماعی مشخص خواهد شد. با این کار درک خواهید کرد که آیا واقعاً مخاطبانتان از شما همان تصویری را در ذهن دارند که خودتان می‌خواستید یا نه؟

یادتان باشد ایجاد برند شخصی در یک هفته، یک ماه و یا حتی یک سال اتفاق نمی‌افتد، این کار فرآیندی تدریجی است اما با گذشت زمان به‌سرعت پیشرفت می‌کند.

نه قدم برای ایجاد استراتژی برندسازی شخصی
نه قدم برای ایجاد استراتژی برندسازی شخصی