بیش از صد اختراع در پارک علم و فناوری هرمزگان ثبت شد
رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان:

بیش از صد اختراع در پارک علم و فناوری هرمزگان ثبت شد

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان از ثبت بیش از صد اختراع در استان خبر داد و گفت: با راه‌اندازی دفتر مالکیت فکری و ثبت اختراع سرعت کار نیز افزایش‌یافته است.
علی فتی ارتقای ۲۸ رتبه‌ای جایگاه ایران در شاخص جهانی نوآوری را حاصل توجه ویژه دولت به این مهم دانست و اظهار داشت: کسب این رتبه نشان می‌دهد حرکت توسعه‌ای کشور با سرعت فزاینده در حال رشد است و امید است این حرکت بتواند نقش تأثیرگذاری در اقتصاد کشور و هرمزگان ایفا کند.

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان به وضعیت استان هرمزگان در توجه به نوآوری اشاره کرد و گفت: پارک علم و فناوری هرمزگان به‌عنوان مجموعه‌ای که بیشترین توان خود را درزمینهٔ نوآوری و فناوری گذاشته و توانسته با همراهی دولت قدم‌های مهمی بردارد.

وی در تشریح اقدامات انجام‌شده پارک علم و فناوری در دولت یازده تصریح کرد: برای تسریع در روند کار و خدمات‌رسانی دو مرکز رشد راه‌اندازی شد که تاکنون ۱۱۵ شرکت و واحد فناور در این مراکز پذیرش‌شده‌اند.

فتی ادامه داد: در این مدت بیش از ۱۰۰ اختراع نیز ثبت‌شده که با راه‌اندازی دفتر مالکیت فکری و ثبت اختراع سرعت کار نیز افزایش‌یافته است.

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان، توانمندسازی واحدهای فناور را ازجمله اقدامات پارک هرمزگان دانست و افزود: در این مدت ۸ واحد فناور و شرکت دانش‌بنیان با تولید و فروش محصول به خوداتکایی رسیده‌اند.

وی فروش حاصل از این فناوری‌ها را ۸۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و گفت: پنجاه‌هزار دلار نیز از صادرات محصول دانش‌بنیان به‌دست‌آمده‌ است.

فتی اضافه کرد: پارک علم و فناوری هرمزگان باوجود بودجه ناچیز ۴۰ درصد از اعتبارات خود را صرف ارائه تسهیلات به واحدهای فناور کرده که ۴۴ واحد به ارزش ریالی ۱۱ میلیارد و ۵۷۵ میلیون ریال تسهیلات کم‌بهره دریافت کرده‌اند.

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان به برگزاری رویدادهای کارآفرینی ازجمله استارت‌آپ ویکند و ایده‌شو اشاره کرد و گفت: برگزاری این رویدادها می‌تواند زمینه را برای گسترش نوآوری و فناوری فراهم آورد.