برترین‌های ماراتن برنامه‌نویسی موبایل معرفی شدند

برترین‌های ماراتن برنامه‌نویسی موبایل معرفی شدند

برترین‌های ماراتن برنامه‌نویسی تلفن همراه در دانشگاه صنعتی شریف معرفی شدند.

مراسم اختتامیه سومین دوره ماراتن برنامه‌نویسی تلفن همراه در دانشگاه صنعتی شریف و با حضور  محمد خوانساری معاون وزیر ارتباطات، داوود رشتچیان معاون پژوهشی دانشگاه شریف و اساتید این دانشگاه و تیم‌های شرکت‌کننده برگزار شد.

حمیدرضا ربیعی دبیر برگزاری این رقابت‌ها با اشاره به اینکه ماراتن برنامه‌نویسی تلفن همراه تنها رقابتی نیست که دانشگاه صنعتی شریف برای دانشجویان خود در سال جاری درنظرگرفته است، اظهار کرد: به‌عنوان‌مثال یکی از نبردهایی که امسال در آبان‌ ماه شاهد آن هستیم، نبرد «کاپ‌کد» یا برنامه‌نویسی آنلاین است که سال گذشته شاهد شرکت ۸ هزار نفر در این مسابقات بودیم.

وی افزود: در ماراتن امسال، ۲۰۰ نفر در قالب ۶۰ تیم شرکت کردند که در این میان ۲۰ تیم از پایتخت، ۱۳ تیم از شهر مشهد، ۶ تیم از اصفهان، پنج تیم از یزد، سه تیم از شیراز و سه تیم از گیلان، استان‌های گرگان، مرکزی، گلستان و همدان هرکدام ۲ تیم و قم، آذربایجان غربی و کردستان هرکدام یک تیم در این مسابقات شرکت کردند. همچنین تعداد بانوان شرکت‌کننده در این رقابت‌ها به ۳۰ نفر و تعداد آقایان به ۱۷۰ نفر رسید. رنج سنی افراد شرکت‌کننده در این مسابقات نیز از ۱۴ سال تا ۳۵ سال بوده است.

وی ادامه داد: هدف اصلی ما این است که سال‌به‌سال، ارتباط دانشجویان خود را با صنعت کشور تنگ‌تر کنیم و در راستای رشد کشور و اقتصاد مقاومتی پیش برویم.

سومین ماراتن برنامه‌نویسی تلفن همراه کشور با اهداف بنیادی همچون ایجاد فرصت لذت بردن در فرآیندی مرکب از آموزش، تجاری‌سازی و خلاقیت، آموزش رفتارهای صحیح اجتماعی- اقتصادی در حوزه کسب‌وکارهای نو، لذت حل مسئله به شیوه‌های گوناگون در فرآیندی خلاقانه، پرورش ایده‌های خلاقانه در حوزه برنامه‌نویسی موبایل، توجه به رغبت‌ها و علایق متفاوت دانشجویان و شناسایی توانمندی‌ها و هدایت استعدادها حوزه برنامه‌نویسی، برگزار شد.

در این ماراتن دانش آموزان، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های سراسر کشور در قالب تیم‌های سه یا چهارنفره در مدت‌زمان ۴۸ ساعت فرصت داشتند تا نسخه اولیه یک نرم‌افزار موبایل را با موضوع مشخص‌شده از طرف کمیته داوری برنامه‌نویسی و ارائه کنند.

تیم داوری مسابقات متشکل از اساتید و متخصصان حوزه برنامه‌نویسی و با سرپرستی آزمایشگاه خدمات ارزش‌افزوده تلفن همراه دانشگاه صنعتی شریف و با مدیریت حمیدرضا ربیعی، پس از بررسی ۶۰ تیم حاضر در ماراتن ۱۳ تیم را جهت رقابت نهایی انتخاب کرد.

به‌این‌ترتیب ۱۳ تیم نهایی در مراسم اختتامیه به رقابت با یکدیگر پرداختند تا تکلیف تیم برتر مشخص شود. درنهایت هیئت‌داوران پس از جمع‌بندی تیم‌های مهربانه، فیبز و نارنگی را به ترتیب به‌عنوان تیم‌های اول تا سوم معرفی کرد.