تأسیس دو مرکز رشد جدید در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

تأسیس دو مرکز رشد جدید در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

تعداد مراکز رشد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تأسیس دو مرکز رشد جدید در این دانشگاه به سه مرکز رسید.

با استناد به رأی صادره در دویست و پنجاه و پنجمین جلسه شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی که معاون، مدیران و مسؤولین پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز در آن حضور داشتند، با تأسیس دو مرکز رشد فناوری‌های نوین دندانپزشکی و مرکز رشد فناوری طب بازساختی و سلول‌های بنیادی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی موافقت به عمل آمد.

به گفته دکتر افشین زرقی، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پی جهت‌گیری دانشگاه به سمت پژوهش‌های کاربردی و تجاری‌سازی فعالیت‌های پژوهشی و در نظر گرفتن پتانسیل‌های فناورانه دانشگاه درزمینهٔ علوم دندانپزشکی، طب بازساختی و سلول‌های بنیادی این دو مرکز راه‌اندازی خواهد شد. 

وی در ادامه گفت: با استناد به مصوبات شورای گسترش در راستای راه‌اندازی این دو مرکز و حمایت‌های ریاست دانشگاه از فعالیت‌های فناورانه اقدامات بعدی در خصوص ایجاد زیرساخت‌های لازم و فراهم کردن تسهیلات جهت جذب شرکت‌های دانش‌بنیان درزمینه های مذکور انجام خواهد شد.

دکتر زرقی تصریح کرد: تأسیس این دو مرکز رشد می‌تواند زمینه‌ساز تجاری کردن فعالیت‌های پژوهشی شده و منجر به افزایش شرکت‌های دانش‌بنیان شود.

وی ارتقای مراکز رشد دانشگاه به سه مرکز را، دستاورد حمایت‌های مدیریت فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تلاش چندین ماهه مسئولان و مدیریت فناوری دانشگاه دانست و اظهار امیدواری کرد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تأسیس این دو مرکز جدید بتواند درزمینهٔ های مرتبط با هرکدام، فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی خود را گسترش داده و محلی برای ارتقای نظام سلامت و همگام با دانش روز دنیا باشد.