ارائه بیش از سی نوع خدمات به ایده‌پردازان پارک علم و فناوری مازندران
رئیس پارک علم و فناوری مازندران خبر داد

ارائه بیش از سی نوع خدمات به ایده‌پردازان پارک علم و فناوری مازندران

رئیس پارک علم و فناوری مازندران از ارائه بیش از سی نوع خدمات به ایده پردازان پارک علم و فناوری استان خبر داد.
علی معتمدزادگان دیشب با اشاره به اینکه این پارک برای آن است طرح‌‌هایی که کمک می‌کنند تا صاحبان ایده، ایده‌های خودشان را کنار یکدیگر بگذارند و در کنار هم مطرح کنند، شکل‌گرفته است، اظهار کرد: علاقه‌مندانی که دوست دارند مرتبط با هر ایده اقدام به سرمایه‌گذاری کنند، آن ایده‌ها به آن‌ها معرفی شود و برنامه‌های استارت‌آپ در همین زمینه است.

وی افزود: این استارت‌آپ‌ها در حوزه صنعت، اطلاعات و فناوری ارتباطات در دنیا شکل گرفت و الان استارت‌آپ‌های تخصصی در حوزه‌های مختلف در گوشه و کنار دنیا شکل می‌گیرد.

رئیس پارک علم و فناوری مازندران بیان کرد: با توجه به اینکه مرکز رشد نوشهر با همکاری دانشگاه علوم دریایی امام (ره) نوشهر و با رویکرد فناوری‌های حوزه دریایی راه‌اندازی شد تا بتوانیم این مرکز را به جامعه و کشور بشناسانیم.

وی با اشاره به اینکه استقبال بسیار خوبی از سوی مخاطبان و صاحبان ایده از نخستین استارت‌آپ دریایی در نوشهر شد، تصریح کرد: بیش از ۱۰۰ ایده از اقصی و نقاط کشور به این همایش ارسال شد و امیدواریم بتوانیم یک پل ارتباطی از شبکه‌ای که افراد علاقه‌مند به شرکت در این استارت‌آپ بودند را ایجاد کنیم.

معتمدزادگان با بیان اینکه ایده‌ها توسط داوران داروی شدند، خاطرنشان کرد: ایده‌هایی که از جمیع جهات ازنظر اشتغال‌زایی و فناوری توجیه اقتصادی داشتند از آن‌ها تقدیر شد و فرصت خوبی بود تا ایده‌ها مطرح شوند با سرمایه‌گذاران ارتباط داده شوند و البته در این حوزه با اتاق بازرگانی مازندران هم‌صحبت‌هایی شد.

وی با بیان اینکه ۵۰ درصد جمعیت مازندران را جوانان تشکیل می‌دهند، اظهار کرد: حدود ۲۰ درصد کارشناسان صنعت هستند که تجارب خوبی دارند و از این حیث توانمندی بسیار بزرگی در مازندران در حوزه ایده پردازی وجود دارد که می‌تواند تجاری‌سازی شود.

رئیس پارک علم و فناوری مازندران تصریح کرد: در این پارک بیش از ۳۰ نوع خدمات به ایده پردازان داده می‌شود و این توان ریسک آن‌ها را بالا می‌برد و می‌تواند موفقیتشان را در بازار تضمین کند تا شرکت‌هایی فعال و پویا داشته باشند.

وی تأکید کرد: هدف ما در پارک علم و فناوری اشتغال نیست بلکه توسعه علم و فناوری است ولی یکی از موردهایی که دراین‌بین به‌خودی‌خود اتفاق می‌افتد همان ایجاد اشتغال پایدار است و شرکت‌های این پارک فناوری محور دارای دوام بالایی در بازار هستند و سودآوری زیادی دارند.

معتمدزادگان با اذعان به اینکه باید فضای مدارس و دانشگاه‌ها را بیش از گذشته کارآفرینی کنیم و روحیه و اعتمادبه‌نفس شرکت‌‌ها را افزایش دهیم، افزود: مردم مازندران می‌توانند از هر نقطه از استان وارد سامانه پارک علم و فناوری شوند و اقدام به ثبت‌نام کنند و با این کار نیازی به مراجعه حضوری نیست و مراحل اغلب آنلاین انجام می‌شود و معافیت‌ها و مشوق‌های بسیار خوبی برای صاحبان ایده وجود دارد.

وی در پایان با اشاره به اینکه مهم‌ترین نیازمندی ما در مرکز علم و پارک فناوری مازندران ایجاد مراکز در فواصل بسیار کم در شهرها است تا نیاز مردم برای مراجعه به صفر برسد، گفت: در بحث پیشگیری از مهاجرت از روستاها اگر طرح‌ها و اید‌ه‌ها متناسب با ساختار همان روستا باشد ماندگاری دارد ولی در غیر این صورت مجبور به مهاجرت به نزدیک‌ترین نقطه شهری خود می‌شوند تا بازار را به دست آورند.