نخستین رویداد ملی کارآفرینی دریایی
با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد؛

نخستین رویداد ملی کارآفرینی دریایی

در راستای افزایش و رشد خلاقیت و بروز ایده‌های نوین، مرکز رشد واحدهای فناور نوشهر با همکاری پارک علم و فناوری مازندران نخستین رویداد ملی استارت‌آپ دریایی با محوریت صنایع دریایی برگزار شد.

در راستای گسترش فرهنگ ایده پردازی و کارآفرینی در حوزه دریایی، دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) در نظر دارد با همکاری نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، پارک علم و فناوری مازندران، ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی و سازمان صنایع دریایی اولین رویداد ملی کارآفرینی دریایی را با محوریت صنایع دریایی، محیط‌زیست، شیلات و... در مورخه ۱۲ شهریورماه ۹۵ هم‌زمان با دومین همایش ملی فناوری‌های دریایی در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) با حضور مدیران ارشد صنایع دریایی کشور و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری  برگزار کرد.
 
بر اساس این گزارش، به‌منظور گردآوری و تسهیل ارتباطات اضلاع مثلث کارآفرینی (ایده پردازان، سرمایه‌گذاران، افراد باتجربه و نخبگان علمی) و سرعت ورود ایده‌ها به بازار تولید محصولات، رویدادهای کارآفرینی در سراسر دنیا و با موضوعات مختلف شکل‌گرفته‌اند تا جریان تبدیل ایده به پدیده و درنهایت ورود به بازار را تسهیل و تسریع کند. 

به همین منظور از همه محققان، دانشجویان، صنعتگران و تمامی علاقه‌مندان حوزه صنایع دریایی دعوت شد تا ایده‌های خود را با حمایت‌های مالی و حضور مستقیم سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی و مدیران صنایع دریایی به طرح‌های صنعتی تبدیل کنند.

این رویداد بزرگ با هدف جذب ایده در حوزه صنایع دریایی، محیط‌زیست و شیلات هم‌زمان با همایش ملی فناوری دریای در نوشهر برگزار شد.

لازم به ذکر است، رویداد ملی کارآفرینی در حوزه دریا در روز یازدهم شهریور ۹۵ و هم‌زمان با دومین همایش ملی فناوری‌های دریایی در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) شهرستان نوشهر با حضور مدیران ارشد صنایع دریایی کشور برگزار شد.

بعد از داوری تقریباً ۱۰۰ ایده برتر ۱۰ ارائه شفاهی صورت گرفت و از سه ایده برتر از سوی  ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی در اختتامیه تقدیر شد.