حمایت «صحا» از شرکت‌های حوزه صنایع الکترونیک در نمایشگاه جیتکس ۲۰۱۶

حمایت «صحا» از شرکت‌های حوزه صنایع الکترونیک در نمایشگاه جیتکس ۲۰۱۶

صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک (صحا) از شرکت‌های حوزه صنایع الکترونیک جهت حضور در پاویون ملی فناوری اطلاعات ایران در نمایشگاه جیتکس ۲۰۱۶ حمایت می‌کند.

دکتر علی وحدت رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل صحا با بیان این مطلب گفت: در راستای سیاست‌های تشویقی صحا ویژه حضور در نمایشگاه‌های معتبر خارجی و ضرورت حضور حداکثری شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های معتبر خارجی، صندوق حمایت از صنایع الکترونیک باهدف توسعه بازار و فراهم‌سازی زمینه‌های صادرات محصولات ایرانی از حضور شرکت‌ها در پاویون ملی فناوری اطلاعات ایران در نمایشگاه جیتکس ۲۰۱۶ حمایت می‌کند.

به گفته وی، پاویون ملی فناوری اطلاعات ایران در نمایشگاه جیتکس ۲۰۱۶ به همت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم‌افزار برپا خواهد شد.

وحدت افزود: طبق توافقات به‌عمل‌آمده با اتاق بازرگانی ایران شرکت‌های حوزه الکترونیک می‌توانند جهت حضور در پاویون ملی فناوری اطلاعات ایران در این نمایشگاه از تسهیلات ارزان‌قیمت صحا با نرخ زیر ۱۰ درصد بهره‌مند شوند.

مدیرعامل صحا با اشاره به اهمیت حضور در نمایشگاه‌های خارجی در  جهت صادرات محصولات ‌خاطرنشان کرد: پیش‌ازاین هم هیئت‌مدیره صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک به‌منظور تشویق و ترغیب صادرات صنایع الکترونیک، مقرر کرده بود که به مشتریان طرف قرارداد صندوق که دارای تسهیلات جاری هستند، چنانچه تا زمان تسویه قرارداد در نمایشگاه‌های معتبر خارجی شرکت کنند، به ازای هر بار شرکت به‌اندازه یک درصد و حداکثر تا سقف ۳ درصد در کارمزد تسهیلات اعطایی تخفیف داده شود.

بر اساس این گزارش، نمایشگاه جیتکس ۲۰۱۶ به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین جشنواره‌های کامپیوتر و ICT در خاورمیانه طی روزهای ۲۵ تا ۲۹ مهرماه امسال در دبی برگزار می‌شود.