رویداد ملی کارآفرینی «چالش پویش درآمد محیط‌زیست» عصر امروز به میزبانی پارک علم و فناوری گیلان در رشت آغاز به کار می‌کند.
رویداد ملی کارآفرینی «چالش پویش درآمد محیط‌زیست» در رشت برگزار می‌شود

رویداد ملی کارآفرینی «چالش پویش درآمد محیط‌زیست» عصر امروز به میزبانی پارک علم و فناوری گیلان در رشت آغاز به کار می‌کند.

محمدرضا پژوهنده اظهار داشت: نخستین رویداد چالش پویش درآمد محیط‌زیست ایران به میزبانی پارک علم و فناوری گیلان از امروز تا ۱۸ شهریور در رشت برگزار می‌شود.

مسئول برگزاری نخستین رویداد چالش پویش درآمد محیط‌زیست ایران هدف از برگزاری این همایش را تبدیل ایده‌های جهت‌بخش به کسب‌وکار عنوان کرد و گفت: در این رویداد، متخصصان حوزه محیط‌زیست ایده‌های خود را مطرح می‌کنند.

 وی تصریح کرد: ایده‌های ارائه‌شده تا پایان این رویداد پخته‌تر می‌شود و ۱۸ شهریور روز پایانی این رویداد، بهترین ایده‌ها به‌وسیله مسئولان و سرمایه‌گذاران انتخاب می‌شوند.

پژوهنده با بیان اینکه به‌عنوان برگزارکننده تلاش می‌کنیم ایده‌ها به کسب‌وکار تبدیل شود، بیان کرد: مرکز رشد دانشگاه گیلان اعلام کرده که به تیم اول این همایش تسهیلات رایگان اختصاص دهد.

مسئول برگزاری این رویداد اظهار کرد: سازمان فناوری اطلاعات و پارک علم و فناوری استان نیز این وعده را دادند که از طرح‌های درآمدزا حمایت کنند و تسهیلات لازم را به آن‌ها اختصاص دهند.

پژوهنده شرکت‌کنندگان این همایش را NGO‌های فعال در محیط‌زیست عنوان کرد و گفت: حدود ۸۰ نفر در این رویداد بزرگ ملی ثبت‌نام کردند.

نخستین رویداد ملی کارآفرینی «چالش پویش درآمد محیط‌زیست» با طراحی جدید و متفاوت به میزبانی پارک علم و فناوری گیلان از ۱۰ تا ۱۸ شهریور در رشت برگزار می‌شود.

مشکلات تالاب‌ها، رودخانه‌ها، جنگل‌های استان گیلان، فاضلاب‌های خانگی، کشاورزی و صنعتی، شکار و صید بی‌رویه گونه‌های مهاجم غیربومی مانند آزولا و سنبل آبی و گونه‌های درخطر انقراض استان و تنوع زیستی آن‌ها و استفاده از کود و سموم شیمیایی از موضوعات موردبررسی در این همایش هستند.