از سوی معاونت علمی؛

فعالیت انجمن «مدیران مراکز دانش‌بنیان» غیرمجاز اعلام شد

انجمن صنفی با نام «مدیران مراکز دانش‌بنیان» و «جشنواره تقدیر از شرکت‌های دانش‌بنیان» مورد تائید معاونت علمی نیست.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری طی بیانیه‌ای اعلام کرد: اخیراً برای یک همایش تبلیغاتی تحت عنوان «جشنواره تقدیر از شرکت‌های دانش‌بنیان» اطلاعیه‌ای از سوی یک انجمن صنفی با نام «مدیران مراکز دانش‌بنیان» منتشرشده است که با اخذ مبالغی، امکان عضویت در انجمن و حضور در این همایش تبلیغاتی را برای متقاضیان فراهم می‌کند.

در این بیانیه با اشاره به عدم تائید انجمن صنفی با نام «مدیران مراکز دانش‌بنیان» و «جشنواره تقدیر از شرکت‌های دانش‌بنیان» از سوی معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهور آمده است: بدین‌وسیله هرگونه ارتباط این برنامه تبلیغاتی با معاونت علمی تکذیب می‌شود.

در این بیانیه آمده است؛ «با توجه به ابهاماتی که در فرآیند اجرای برخی برنامه‌های تبلیغاتی وجود دارد، اکیداً توصیه می‌شود متقاضیان در این برنامه‌های تبلیغاتی شرکت نکنند.

به شرکت‌ها توصیه می‌شود به اطلاعیه‌هایی درباره کمک به دریافت تائید دانش‌بنیان شرکت‌ها، کمک به اخذ وام از صندوق نوآوری و شکوفایی و... توجه نکنند. 

سامانه www.daneshbonyan.ir، مسیر ارتباطی رسمی دبیرخانه کارگروه ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان با شرکت‌ها است و کلیه اطلاعیه‌ها و برنامه‌های رسمی امور شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان، از این طریق اطلاع‌رسانی می‌شود.»

همچنین مرکز مشاوره شرکت‌های دانش‌بنیان با شماره تماس ۰۲۱۸۳۵۳۳۰۳۰ آماده پاسخگویی به سؤالات شرکت‌ها است و از شرکت‌ها تقاضا می‌شود موارد مبهم را به مرکز مشاوره شرکت‌های دانش‌بنیان منعکس کنند.