علاقه‌مندی کوبا به استفاده از تجربیات فناوری ایران
در یک دیدار علمی مطرح شد:

علاقه‌مندی کوبا به استفاده از تجربیات فناوری ایران

در دیدار مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل پارک با مشاور رئیس‌جمهور کوبا در علم و فناوری عنوان شد که کوبا علاقه‌مند به استفاده از تجربیات پارک فناوری پردیس در مدیریت پارک‌های فناوری است.

پروفسور فیدل کاسترو دیاز، فرزند رهبر بزرگ کوبا و مشاور رئیس‌جمهور این کشور در حوزه علم و فناوری در دیدار با مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل پارک فناوری پردیس با تمجید از دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در حوزه فناوری، علاقه‌مندی کشورش را برای استفاده از تجربیات پارک فناوری پردیس اعلام کرد.

در این دیدار که در جریان سفر هیئت عالی‌رتبه جمهوری اسلامی ایران به منطقه آمریکای لاتین به ریاست وزیر امور خارجه کشورمان انجام پذیرفت، کاسترو ضمن آشنایی با دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های مختلف فناوری، سابقه این همکاری‌ها را بسیار مثبت و در جهت رشد هر دو کشور ارزیابی کرد.

وی با اشاره به سفرهای قبلی خود به تهران و دیدار از مراکز پژوهشی در ایران، به فعالیت‌های کشورمان در توسعه کسب‌وکارهای نوپا اشاره کرد و خواستار آن شد تا در جریان سفر خود به تهران در ماه‌های آتی، از پارک فناوری پردیس بازدید و از تجربیات پارک در توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و حمایت از آن‌ها استفاده کند.

شایان‌ذکر است سفر هیئت عالی‌رتبه ایران به منطقه آمریکای لاتین تا هفتم شهریورماه به طول خواهد انجامید و این هیئت با حضور در کشورهای کوبا، نیکاراگوا، اکوادور، شیلی، بولیوی و ونزوئلا مذاکراتی را با طرف‌های مرتبط به انجام خواهد رساند.