فعالیت پنج شرکت دانش‌بنیان در دانشگاه آزاد شهرضا
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا خبر داد

فعالیت پنج شرکت دانش‌بنیان در دانشگاه آزاد شهرضا

راه‌اندازی مرکز آموزش‌های آزاد در دانشگاه شهرضا

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا گفت: از مجموع ۲۵ شرکت دانشگاه آزاد شهرضا، ۵ شرکت به دانش‌بنیان تبدیل‌شده‌اند.
علی شریف‌زاده در جلسه شورای شهرستان که برای بررسی وضعیت اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی تشکیل‌شده بود، با بیان اینکه ۲۵ شرکت در دانشگاه مشغول فعالیت هستند، اظهار کرد: از مجموع ۲۵ شرکت دانشگاه آزاد، ۵ شرکت به دانش‌بنیان تبدیل‌شده‌اند.

وی با بیان اینکه تنها راه برطرف کردن بیکاری در جامعه افزایش آگاهی مردم است، گفت: دانشجویان اگر از ابتدای تحصیل در دانشگاه دغدغه شغلی داشته باشند و صرفاً به مدرک خود تکیه نکنند، شاهد کاهش بیکاری در جامعه خواهیم بود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا عنوان کرد: اگر کارآفرینان نمونه در سطح جامعه را معرفی کنیم، انگیزه خوبی برای دانشجویان فراهم می‌شود تا به‌جای امید به مشاغل پشت‌میزنشینی به سمت خلاقیت و نوآوری در کارآفرینی بروند.

این مسئول با بیان اینکه دانشگاه آزاد شهرضا رتبه ۹ در رتبه‌بندی دانشگاه‌های آزاد کشور را دارا است، خاطرنشان کرد: یکی از مواردی که بر این رتبه‌بندی اثرگذار بوده است، تولیدات دانش‌محور دانشگاه آزاد شهرضا است که از تولیدات وسایل بیمارستانی تا تولید مواد خوراکی و گیاه داروها را در دانشگاه و به کمک فارغ‌التحصیلان انجام می‌دهیم.

شریف‌زاده با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در روی‌آوری به مشاغل کارآفرین، عنوان کرد: دانشجویان و جوانان ما باید در این زمینه‌ها آگاه شوند؛ در بسیاری از موارد به‌جای واردات باید صادرات داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در سال ۹۴، توانستیم جزو دانشگاه‌های آزاد برتر شویم، گفت: ما بالغ‌بر شصت هزار قلم ماده شیمیایی از خارج وارد می‌کنیم که ازجمله حجم عمده‌ای از سموم شیمیایی ما وارداتی است و این در حالی است که توانایی تولید آن‌ها را در داخل دارا هستیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا با بیان اینکه باید کارآفرینان جوان خود را به دانشجویان معرفی کنیم، اظهار کرد: تمام رشته‌های موردنیاز صنایع موجود در شهرک رازی در دانشگاه‌های شهرضا موجود است و برخی ادعاهای مطرح‌شده در خصوص نبود رشته‌های دانشگاهی موردنیاز شهرک رازی، بهانه‌گیری است.

سعید افشاری دیگر سخنران این جلسه با بیان اینکه باید این پیام را به دانشجویان خود در دانشگاه‌ها بدهیم که صرف مدرک کارآفرین نیست، اظهار کرد: مسئولان مرکز فنی و حرفه‌ای شهرضا یک سری دوره‌هایی با عنوان در جوار دانشگاه برگزار می‌کنند که ما دانشجویان خود را به این دوره‌ها می‌فرستیم تا در کنار کسب مدرک، فن لازم برای بازار کار را نیز کسب کنند.

وی با اشاره به راه‌اندازی مرکز آموزش‌های آزاد در شهرضا، گفت: در این مرکز سعی کردیم دوره‌هایی را برگزار کنیم که در بازار کار نیاز به آن‌ها وجود دارد و آموزش‌های آکادمیک آن موجود نیست.

مدیر پژوهش دانشگاه شهرضا با بیان اینکه کارآفرینان موفق ما از جنس همین دانشجویان بودند، تصریح کرد: در هفته کارآفرینی سال گذشته، دانشجویان فارغ‌التحصیل خود را که به بازار کار جذب‌شده و اکنون خود کارآفرین هستند، به دانشگاه دعوت کردیم تا برای دانشجویان سخنرانی کنند.

وی ادامه داد: تأثیر این جلسه به‌گونه‌ای بود که ۲ نفر از دانشجویان ما پروژه‌های امسال خود را به سمت اقدامات عملی برای بازار کار بردند که پس از ساخت و بهره‌برداری آن را به ما ارائه کردند.