توسعه IT در البرز با راه‌اندازی مرکز شتاب‌دهنده و شهر هوشمند
استاندار البرز مطرح کرد:

توسعه IT در البرز با راه‌اندازی مرکز شتاب‌دهنده و شهر هوشمند

استاندار البرز گفت: راه‌اندازی مرکز شتاب‌دهنده با همکاری ریاست جمهوری و شهرداری و همچنین شهر هوشمند ازجمله زمینه‌های توسعه استان در بخش IT محسوب می‌شود.

سیدحمید طهائی در حاشیه جلسه شورای اشتغال استان که ظهر یکشنبه در استانداری برگزار شد، با اشاره به ارائه گزارش توسط مسئولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مورد طرح تکاپو، اظهار کرد: این بحث عمیق و زیربنایی است چراکه ساماندهی اشتغال در بخش‌های مختلف را در دستور کار قرار داده است.

وی با اشاره به استمرار ارائه طرح تکاپو در جلسات آتی، افزود: این طرح باید با اسناد بالادستی استان ازجمله آمایش سرزمین تطبیق داده شود، همچنین با توجه به اینکه هدف ما توسعه فرصت‌های شغلی در بخش‌های مختلف است، نیازمند شناسایی و بررسی میزان اهمیت بخش‌های مختلف برای آینده هستیم.

استاندار البرز ادامه داد: باید با توجه به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان ازجمله نیروی انسانی، استعدادهای طبیعی و جغرافیایی و نیز شرایط توسعه گذشته برای استان برنامه‌ریزی کنیم.

وی بیان کرد: مباحث مطرح‌شده در مورد این طرح نقطه آغازی بود تا در جلسات آینده به‌طور عمیق‌تر به این طرح ورود پیداکرده و چارچوب آن را برای استان تنظیم کنیم.

طهائی گفت: در مباحث مربوط به اشتغال نیز با توجه به کمبود آب و نزدیکی به پایتخت، صنایعی آلوده‌کننده نباید ایجاد شود.

وی با اشاره به ایجاد اشتغال جدید درزمینهٔ IT، افزود: راه‌اندازی مرکز شتاب‌دهنده با همکاری ریاست جمهوری و شهرداری و نیز شهر هوشمند ازجمله زمینه‌های توسعه استان در بخش IT محسوب می‌شود.

استاندار البرز با اشاره به ظرفیت فرودگاه پیام و طراحی وزارت ارتباطات برای ایجاد شهر ICT  در این فضا، تأکید کرد: این موارد استان را به سمت اشتغال‌زایی در این حوزه سوق می‌دهد تا زمینه اشتغال‌زایی را در این بخش فراهم شود.