دومین همایش «زیرساخت و فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهر هوشمند» فردا کلید می‌خورد

دومین همایش «زیرساخت و فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهر هوشمند» فردا کلید می‌خورد

دومین همایش «زیرساخت و فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهر هوشمند» فردا اول شهریورماه با حضور جمعی از شهرداران، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، معاونین وزرا، استانداری‌ها و همچنین جمشید انصاری معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی برگزار می‌شود.

همایش زیرساخت و فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهر هوشمند، اول و دوم شهریورماه در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد و با موضوع توسعه خدمات و محورهای بررسی راهکارهای ایجاد و توسعه شهر هوشمند، ارائه فرصت‌های سرمایه‌گذاری برای هوشمند سازی شهرهای ایران و طرح مطالبات حقوقی و اجرایی آماده‌سازی زیرساخت‌های شهر هوشمند برگزار می‌شود.

در این رویداد دوروزه، علاوه بر بیان چالش‌ها، راهکارها و آخرین دستاوردهای فنی حوزه شهر هوشمند در قالب ارائه مقاله، کارگاه و پانل، هوشمندترین شهرهای ایران نیز با همکاری وزارت کشور، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و نخبگان و کارشناسان در چهار سطح شهرهای بالای شهرهای بالای یک‌میلیون نفر جمعیت، دسته دوم شامل شهرهای بین ۵۰۰ هزار تا یک‌میلیون جمعیت، دسته سوم شهرهای بین ۲۰۰ هزار تا ۵۰۰ هزار جمعیت و دسته آخر هم شامل کوچک‌ترین شهرهای ما با جمعیت زیر ۲۰۰ هزار نفر است.

علاوه بر این، قرار است مسابقه ایده‌های نو در شهر هوشمند با عنوان «شهرآورد هوشمند» به‌عنوان یکی از رویدادهای جانبی این همایش برگزار شود و در طی آن، جوانان خوش‌ذوق و دارای ایده فرصت خواهند داشت برای طرح‌هایشان در حوزه شهر هوشمند، سرمایه‌گذار بیابند.

همچنین در نمایشگاه جانبی این رویداد، با همکاری مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپا، به استارت‌آپ‌های فعال در حوزه خدمات شهری، غرفه رایگان اختصاص‌یافته است.