گوگل و تأسیس دفتری در سان‌فرانسیسکو برای حمایت از استارت‌آپ‌ها و توسعه‌دهندگان نوپا

گوگل و تأسیس دفتری در سان‌فرانسیسکو برای حمایت از استارت‌آپ‌ها و توسعه‌دهندگان نوپا

گوگل به‌تازگی خبر از تأسیس دفتر استارت‌آپ جدیدی در سان‌فرانسیسکو با مساحت بیش از ۱۱۰۰ مترمربع داده است که تا اواسط ماه سپتامبر میلادی بازخواهد شد. گوگل می‌گوید که فضای جدید به آن‌ها کمک خواهد کرد تا «استارت‌آپ‌ها و توسعه‌دهندگان بین‌المللی و محلی را آموزش داده و با آن‌ها همکاری کند.»

این دفتر جدید قرار است به برنامه شتاب‌دهنده Launchpad Accelerator گوگل کمک کند؛ برنامه‌ای که برای حمایت از توسعه‌دهندگان کشورهایی خاص مانند هند، اندونزی، برزیل و مکزیک تشکیل‌شده که به اعتقاد گوگل بازارهای میلیارد دلاری بعدی خواهند بود. استارت‌آپ‌های موفقی که راه خود را به این برنامه باز کنند، بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای قادر به شرکت در برنامه‌های دوهفته‌ای گوگل در مانتین ویو خواهند بود و پس‌ازآن به خانه بازمی‌گردند تا تجارت استارت‌آپ خود را آغاز نمایند.

گوگل در مقام توضیح گفته که دفتر جدید، میزبان رویدادهای فنی و کنفرانس‌های Tech Talks مختلف خواهد بود و علاوه بر این، جلساتی برای ملاقات تیم‌های مختلف «گروه توسعه‌دهندگان گوگل» برگزار خواهد شد. این کمپانی ساکن مانتین تأسیس دفتر جدید خود را بدان جهت دانسته که روزبه‌روز به تعداد توسعه‌دهندگان علاقه‌مند به کار و تجارت افزایش می‌یابد.

در حال حاضر ۵۰ تیم از چهار کشور مورداشاره به برنامه Launchpad Accelerator گوگل پیوسته‌اند که به گفته ساکنین مانتین ویو، با «مشکلات محلی اساسی» دست‌وپنجه نرم می‌کنند. درنهایت باید گفت که حرکت تازه گوگل برای حمایت از استارت‌آپ‌های تازه‌کار امری ستودنی به شمار می‌رود و البته اگر پروژه‌ها به‌خوبی پیش روند، احتمال تأسیس دفترهای بیشتری در سراسر جهان وجود دارد.