امضای تفاهم‌نامه بین پارک اقبال یزد و یکی از دانشگاه‌های مالزی
با حضور سفیر ایران در مالزی انجام شد؛

امضای تفاهم‌نامه بین پارک اقبال یزد و یکی از دانشگاه‌های مالزی

تفاهم‌نامه همکاری میان پارک علم و فناوری یزد و مرکز انتقال تکنولوژی دانشگاه UPM مالزی امضا شد.

تفاهم‌نامه همکاری میان پارک علم و فناوری یزد و مرکز انتقال تکنولوژی دانشگاه UPM  با حضور افخم، سفیر ایران در مالزی، محمد صالح، مشاور وزیر آموزش عالی مالزی و سمسیلا رئیس پارک فناوری دانشگاه UPM در محل سفارت ایران در مالزی به امضاء طرفین رسید.

بر اساس این تفاهم‌نامه مرکز انتقال تکنولوژی دانشگاه UPM مالزی متعهد به همکاری درزمینهٔ کمک به فروش محصولات شرکت‌های فناور ایرانی در مالزی، تسهیل در حضور شرکت‌های فناور طرفین در نمایشگاه‌های تخصصی دو کشور، تسهیل در حضور دانش آموزان طرفین در مسابقات ملی ابتکارات و نوآوری دانش‌آموزی ایران و مسابقات اختراعات مالزی شد.

در جلسه‌ای که در حاشیه امضای این تفاهم‌نامه برگزار شد، احمدرضا فقیه خراسانی، معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد ضمن تأکید بر اهمیت اقتصاد دانش‌بنیان و حمایت دولت از شرکت‌های فناور و گسترش بازارهای بین‌المللی محصولات آن‌ها، به تشریح فعالیت‌ها و عملکرد این پارک پرداخت.

در ادامه نیز  سفیر ایران در مالزی طی سخنانی با اشاره به رشد سریع علم و فناوری در جهان بر اهمیت ارتباط علمی کشورها  با در نظر گرفتن پتانسیل‌ها و سطح علمی دو طرف تأکید کرد.

وی ضمن قدردانی از دست‌اندرکاران برگزاری مسابقات ابتکارات و نوآوری دانش‌آموزی، آمادگی سفارت ایران در برگزاری هرچه بهتر این مسابقات را اعلام کرد.