معاون وزیر تعاون:

کارآفرینان برتر در قالب طرح یوز در کشور معرفی می‌شوند

معاون توسعه و کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در قالب طرح یوز ۸۰۰ کارآفرین برتر امسال در کشور معرفی می‌شوند.

عیسی منصوری ظهر امروز در حاشیه جلسه کارگروه اشتغال استان گلستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت:  برای تقویت کارآفرینی در کشور برنامه‌های متعددی در دستور کار داریم که ۲ برنامه از همه مهم‌تر است.

وی افزود: اصلاح قوانین و مقررات با همکاری مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و معرفی کارآفرینان به‌عنوان الگوی کارآفرینی علاوه بر جشنواره برترین‌های تعاون در کشور است.

معاون توسعه و کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: در این طرح ۸۰۰ کارآفرین برتر با عنوان جایزه یوز در کشور معرفی می‌شوند.

وی  درباره اجرای طرح تکاپو در کشور نیز گفت: این طرح مدتی به‌صورت پایلوت در ۶ استان کشور آغاز شد اما اکنون ۲۱ استان کشور رسیده و این طرح در قالب طرح اقتصاد مقاومتی با برش استانی در حال انجام است.

منصوری گفت: این طرح ایجاد شده و در این جلسه دستاوردها و طرح‌های مطالعاتی این طرح و چارچوب‌های کار تعریف‌شده و در این طرح به‌صورت تخصصی نوع مهارت و رشته‌های تخصصی موردنیاز و تقویت فرصت شغلی ایجاد می‌کنیم تا بازار عرضه و تقاضا را با مزیت هر استان ایجاد کنیم.

معاون توسعه و کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ما در سه مبحث، حوزه  تمایل به کارآفرینی، ریسک‌پذیری و آغاز کار و مشکل رقابت در بازار جهانی مشکل داریم و ما در این طرح به دنبال رفع این مشکلات هستیم.

وی اظهار کرد: طرح تکاپو با همکاری دستگاه‌هایی مانند میراث فرهنگی، فنی و حرفه‌ای و تعاون، کار و رفاه اجتماعی با محوریت استانداری‌ها در کشور در حال انجام است.