ایجاد مرکز هم‌افزایی و تعاملات اقتصادی سامانه کارآفرینان «مهتاک» با شانزده هزار کاربر
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید خبر داد:

ایجاد مرکز هم‌افزایی و تعاملات اقتصادی سامانه کارآفرینان «مهتاک» با شانزده هزار کاربر

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از ایجاد مرکز هم‌افزایی و تعاملات اقتصادی کارآفرینان «مهتاک» با ۱۶۰۰۰ کاربر خبر داد و گفت: این مرکز به کسب‌وکارهای خرد برای یافتن بازار و هم‌افزایی در تولیدات و رقابت‌پذیری کمک می‌کند.
دقایقی قبل مرکز مجازی هم‌افزایی و تعاملات اقتصادی کارآفرینان با عنوان مهتاک در محل دفتر رئیس‌جمهور رونمایی شد.

بر اساس این گزارش، سید اصغر نورالله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در مراسم رونمایی از نخستین مرکز هم‌افزایی و تعاملات اقتصادی کارآفرینان «مهتاک» با اشاره به اینکه ایجاد یک زنجیره ارزش‌آفرینی برای کسب‌وکارهای خرد طبق سیاست‌های اعلامی اقتصاد مقاومتی از سال گذشته در دستور کار قرار گرفت، اظهار داشت: با توجه به نقش مؤثر کسب‌وکارهای خرد در اقتصاد علاوه بر حمایت‌های مالی، موضوع توانمندسازی آنان را مدنظر قراردادیم.

وی افزود: یکی از مشکلات بنگاه‌های اقتصادی بازارهای هدف و دستیابی به دیگر کسب‌وکارهاست تا در جریان فعالیت‌ها علاوه بر ارتقای کیفیت بر رقابت‌پذیری کالاهایشان بیفزاید.

نورالله‌زاده با اشاره به اینکه صرفاً حمایت‌های مالی کسب‌وکارهای خرد در موفقیتشان مؤثر نیست، تصریح کرد: توانمندسازی و رقابت‌پذیری محصولات از طریق ایجاد یک شبکه زنجیره در فضای مجازی به‌طوری‌که کارآفرینان با یکدیگر ارتباط مؤثر داشته باشند، دنبال می‌شود.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با اشاره به مزیت‌های این مرکز جدید در فضای مجازی و ایجاد تعاملات اقتصادی گفت: در این مرکز که در فضای مجازی به آدرس maht‌aak.ir راه‌اندازی شده، هر کاربر با ایجاد صفحه‌ای محصولات و تولیدات خود را به نمایش می‌گذارد.

وی افزود: یکی از مشکلات کسب‌وکارهای خرد مخصوصاً در روستاها عدم دسترسی به مواد اولیه یا تکنولوژی بود که بر همین اساس این امکان در سایت فعالان اقتصادی فراهم می‌شود تا به همه امکانات دسترسی پیدا کنیم.

نورالله‌زاده با تأکید بر اینکه این امکان در قالب اپلیکیشنی نیز برای کارآفرینان و فعالان اقتصادی فراهم‌شده است، گفت: در ارتباط با نصب این اپلیکیشن به دیگر افراد در یک شبکه زنجیره‌ای به‌هم‌پیوسته با یکدیگر مرتبط شده و نیازهایشان را برطرف می‌کنند.

در ادامه این مراسم فرید احمدی مدیر IT و فناوری صندوق کارآفرینی امید در توضیحات تکمیلی این مرکز در فضای مجازی گفت: در این سایت مشاغل و کسب‌وکارها به‌طور تخصصی طبقه‌بندی‌شده و هر فرد با سهولت امکان دسترسی به دیگران را خواهد داشت.

وی افزود: تاکنون شانزده هزار کسب‌وکار در این سایت ثبت‌نام کرده و امکان نظارت بر آنان نیز وجود دارد که کالاهای باکیفیت پایین و یا هویت نادرست نیز شناسایی شود.

احمدی خاطرنشان کرد: این دسترسی جدید برای فعالان اقتصادی بر اساس یک کار پژوهشی دانشگاهی توسط جمعی از نخبگان طراحی‌شده و تکمیل این پروژه در آینده توسط همین تیم خواهد بود.