برگزاری تور یک‌روزه‌ی بازدید از زیست‏‌بوم استارت‏‌آپ‏‌های تهران برای اعضای استارت‏‌آپ‏‌های تبریز

برگزاری تور یک‌روزه‌ی بازدید از زیست‏‌بوم استارت‏‌آپ‏‌های تهران برای اعضای استارت‏‌آپ‏‌های تبریز

این تور یک‌‏روزه به همت جمعی از استارت‌‏آپ‌‏های فعال استان و با همکاری ادارۀ کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان به‌منظور آشنایی بیشتر اعضای زیست‏‌بوم نوپای استارت‏‌آپ‏‌های تبریز با فضای استارت‏‌آپ‏‌های کشور و انجام گفت‌گو با بنیان‌گذاران و سرمایه‏‌گذاران استارت‏‌آپ‏‌های موفق کشور برگزار شد. در این تور استارت‏‌آپ‏‌های بومی شهر تبریز ازجمله مور (سیستم مدیریت و ردیابی ناوگان)، پادکست (بستر نشر محتوای صوتی)، CEOtalks (داستان کارآفرینان و کسب‌وکارشان)، ویترین آپ (فروشگاه تحت موبایل – vitrinapp)، بولتن (اطلاع‌رسانی و فروش رویدادهای فرهنگی – ebutan)، tabrizsearch (بانک اطلاعات مشاغل)، droice (تکنولوژی و رباتیک)، هاردنت (اینترنت اشیا) و ... حضور داشتند.

ازجمله برنامه‏‌هایی که در این تور یک‌‏روزه انجام گرفت، بازدید از شتاب‏‌دهنده دیموند مستقر در دانشگاه تهران، شتاب‏‌دهنده آواتک مستقر در دانشکدۀ نفت تهران و همچنین پارک علم و فناوری پردیس مستقر در شرق تهران و جاده دماوند بود. در این بازدیدها سخنرانی‏‌هایی با موضوعات فعالیت استارت‌آپ‌ها‏، چگونگی و زمان کمک‏‌گیری از شتاب‏‌دهنده‏‌ها، نحوۀ سرمایه‏‌گذاری، تجربیات و چالش‏‌های پیش روی استارت‏‌آپ‏‌ها و معیارهای مختلف ارزیابی استارت‏‌آپ‏‌ها انجام گرفته و بخش پرسش و پاسخ نیز در جلسات برگزار شد.

در پایان این تور، اعضای شرکت‏‌کننده در تور در رویداد «همفکر» تهران حضور یافته و به بحث و تبادل‌نظر با فعالان فناوری اطلاعات تهران پرداختند.