وضعیت فناوری شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان مورد ارزیابی سازمان ملل قرار گرفت

وضعیت فناوری شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان مورد ارزیابی سازمان ملل قرار گرفت

وضعیت علم و فناوری شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان مورد ارزیابی گروه سازمان کنفرانس توسعه و تجارت سازمان ملل متحد (آنکتاد) قرار گرفت.

سازمان کنفرانس و توسعه (آنکتاد) از ارکان مجمع عمومی سازمان ملل متحد است و در زمینه پایش وضعیت رشد کشورها در حوزه علم، فناوری و نوآوری فعالیت دارد.
روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان اعلام کرد: این گروه تخصصی ویژه از طرف سازمان ملل به همراه چند نفر از اعضای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، هفته گذشته برای دومین بار از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان مرتبه بازدید کردند. 

این گروه پارسال برای نخستین بار به‌منظور پایش وضعیت علم، فناوری و نوآوری کشور و به دعوت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به اصفهان سفر و از شهرک علمی و تحقیقاتی این شهر بازدید کرده بودند. 
هدف از دومین سفر این گروه در هفته گذشته، تهیه گزارش از وضعیت علم و فناوری کشور بنا به درخواست دولت جمهوری اسلامی ایران اعلام شد. 
در این سفر، خلاصه‌ای از ماهیت شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و فعالیت‌های آن معرفی شد. 
گروه اعزامی از سازمان ملل متحد در سفر اخیر خود پرسش‌هایی را درباره نحوه عملکرد شهرک مطرح و با بررسی ساختار موجود، نقاط قوت و ضعف علم و فناوری کشور را شناسایی کردند. 
گروه اعزامی سازمان ملل متحد از چند شرکت دانش‌بنیان مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان نیز بازدید کردند. 
نمایندگان سازمان کنفرانس و توسعه (آنکتاد)، پارسال در سفر به اصفهان از دانشگاه صنعتی اصفهان نیز بازدید کرده بودند. 
شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به‌عنوان اولین سازمان مؤسس مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری در کشور فعالیت اجرایی خود را از سال ۱۳۸۰ باهدف حمایت و هدایت شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان آغاز کرد تا در سطحی کلان‌تر به ایجاد همکاری و نزدیکی بیشتر جامعه علمی و صنعتی و رونق اقتصادی بپردازد. 
بیش از ۴۰۰ شرکت دانش‌بنیان در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان فعال است.