راه‌اندازی مدرسه کسب‌وکار در استان زنجان
مؤسس مرکز تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان خبر داد:

راه‌اندازی مدرسه کسب‌وکار در استان زنجان

مؤسس مرکز تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان از راه‌اندازی مدرسه کسب‌وکار در استان زنجان خبر داد.

پرفسور یوسف ثبوتی شامگاه پنجشنبه در مراسم تجلیل از صنعتگران، معدن کاران و اصناف برتر استان زنجان، اظهار کرد: در مدرسه کسب‌وکار نسبت به پذیرش افرادی که با محیط کار آشنا هستند اقدام می‌شود و با شناسایی افراد دارای مهارت نسبت به ایجاد زمینه فعالیت جوانان دارای استعداد در دستگاه‌های دولتی اقدامات لازم انجام می‌شود.

مؤسس مرکز تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان هدف از راه‌اندازی مدرسه کسب‌وکار را ایجاد شرایط برای ارائه آموزش‌های مهارتی به جوانان استان زنجان عنوان کرد و گفت: با راه‌اندازی مدرسه کسب‌وکار مرکز نیروهای متخصص و ماهر در عرصه فعالیت‌های تجاری تربیت می‌شوند.

ثبوتی به چگونگی اداره مدارس کسب‌وکار در سوئیس اشاره کرد و افزود: در این کشور دانشجوی پذیرفته‌شده برای تحصیل در این مرکز از افراد آشنا به محیط کار هستند.

وی تصریح کرد: مجوز اخذشده برای راه‌اندازی مدرسه کسب‌وکار در زنجان، برای هیچ‌کسی صادر نشده است و  در واحد آموزشی مدرسه کسب‌وکار، همه امور مدیریتی و اجرایی بر عهده خود مرکز بوده و دیگر دستگاه‌ها دخالتی در انجام امور این مرکز نخواهند داشت.

مؤسس مرکز تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان افزود: با حذف دوسوم دولت و کارکنان آن می‌توان  شاهد رشد در سطح کشور بود و دوسوم قوانین ایجادشده که در سطح کشور وجود دارند در دیگر کشورها نیست.

ثبوتی افزود: مدیرانی که برای مدیریت صنعتی، بیمه، بانک هستند ازجمله افرادی هستند که تنها تحصیلات دانشگاهی دارند و بسیاری از مدیران به دلیل عدم مهارت در  فعالیت‌ها دچار مشکل می‌شوند.

وی با بیان اینکه با ایجاد زیرساخت‌ها زمینه بروز و شکوفایی استعدادهای جوانان فراهم می‌شود، ادامه داد: در مدرسه کسب‌وکار استان زنجان با بهره‌گیری از مدرسان خارجی برای تربیت نیروهای متخصص و ماهر اقدامات لازم به عمل آید.

مؤسس مرکز تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان لازمه اشتغال در جامعه را مهارت‌آموزی عنوان کرد و گفت: توجه به امر مهم جلوی بسیاری از مشکلات را می‌گیرد.