تأسیس پارک هنر و فناوری در دانشگاه هنر

تأسیس پارک هنر و فناوری در دانشگاه هنر

رییس دانشگاه هنر از تأسیس پارک هنر و فناوری در این دانشگاه تا پایان سال ۹۵ خبر داد.

دکتر غلام‌رضا اکرمی  با اعلام خبر فوق افزود: رشته‌های فنی، دارای پارک‌های علم و فناوری هستند و یکی از اهداف وزارت علوم توسعه این پارک‌ها است، دانشگاه هنر نیز قصد دارد در این راستا پارک هنر و فناوری را با هدف ایجاد فناوری‌های مربوط به هنر راه‌اندازی کند.

وی از تأسیس این پارک در پردیس کرج دانشگاه هنر خبر داد و افزود: صحبت‌های اولیه تأسیس پارک هنر و فناوری در دانشگاه هنر انجام‌شده، تفاهم‌نامه‌ای با معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری منعقد و با وزارت علوم رایزنی شده است و امیدواریم این پارک تا پایان سال ۹۵ راه‌اندازی شود.

آخرین اخبار از تجمیع دانشکده‌های دانشگاه هنر در باغ ملی

رییس دانشگاه هنر در ادامه اظهار کرد: به دلیل پراکندگی دانشکده‌های دانشگاه هنر در سطح تهران و کرج، تجمیع تمام دانشکده‌های این دانشگاه در باغ ملی در دستور کار دانشگاه قرار گرفت اما به دلیل کمبود فضا در باغ ملی و با توجه به اینکه ساختمان‌های اطراف این باغ قدیمی و میراثی هستند، ممکن است انتقال همه ساختمان‌های دانشگاه هنر به این باغ امکان‌پذیر نباشد، از طرف دیگر این اقدام یک برنامه طولانی‌مدت است و نیازمند اعتبار و همکاری دولت و ارگان‌های دیگر است.

اقدامات دانشگاه هنر در جهت توسعه تعاملات بین‌الملل

اکرمی با تأکید بر اینکه یکی از سیاست‌های وزارت علوم و دولت ارتباطات بین‌المللی دانشگاه‌ها در زمینه‌های مختلف است، به برگزاری اجلاس روسای دانشگاه‌های هنر کشورهای عضو اکو به میزبانی دانشگاه هنر در آذرماه سال ۹۴ اشاره کرد و افزود: دانشگاه هنر در سال گذشته نخستین گام در جهت توسعه روابط بین‌الملل را برداشت و اجلاس مذکور را برگزار کرد. دبیرخانه این اجلاس در تهران تشکیل شده و قرار است به‌صورت سالیانه برگزار شود

وی افزود: در این اجلاس تفاهم‌نامه‌هایی با این دانشگاه‌ها در زمینه‌های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت، تبادل استاد و دانشجو و... منعقد شد. همچنین دانشگاه هنر به هر کشور دو بورسیه داد و برخی از دانشجویان بورسیه شده در حال حاضر در دانشگاه هنر مشغول تحصیل هستند. همچنین چنانچه این تعاملات توسعه یابد، احتمال تأسیس شعبه دانشگاه هنر در این کشورها وجود دارد.