معاون پارک فناوری پردیس خبر داد:

راه‌اندازی ده مرکز شتاب‌دهی فناوری در کشور

معاون پارک فناوری پردیس گفت: با همکاری این پارک و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ده مرکز شتاب‌دهی فناوری راه‌اندازی شدند.

حسین صابری در مراسم افتتاحیه مرکز نوآوری فرهنگی امید در دانشگاه صنعتی شریف گفت: مراکز شتاب‌دهی فناوری حدود ۲ سال است که توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و پارک فناوری پردیس مطرح‌شده و اکنون ۱۰ مرکز راه‌اندازی شده‌اند که این مراکز بیشتر در حوزه‌های فناوری‌های نرم هستند.

وی افزود: برنامه داریم شرکت‌هایی که در مراکز شتاب دهی فناوری تأسیس می‌شوند به‌عنوان شرکت‌های دانش‌بنیان مشخص شوند.

معاون پارک فناوری پردیس خاطرنشان کرد: همچنین شرکت‌های تشکیل‌شده در مراکز شتاب‌دهی فناوری قرار است به‌صورت شبکه‌ای کار کنند و اطلاعات فعالیت‌های خود را در اختیار دیگر مراکز قرار دهند.

وی با بیان اینکه کشور نیازمند فعالیت‌های غیرمتمرکز است، تأکید کرد: اگر می‌خواهیم در حوزه نوآوری به دستاوردهای خوبی دست‌یابیم باید به‌صورت غیرمتمرکز فعالیت کنیم.

صابری اظهار داشت: در کشور بستری فراهم‌شده که مراکز شتاب‌دهی فناوری به‌خوبی شناخته‌شده‌اند و اکنون ما درخواست راه‌اندازی مراکزی با حوزه علوم انسانی مواجه هستیم.

وی عنوان کرد: مرکز نوآوری فرهنگی امید نیز یکی از مراکزی است که زیرمجموعه مرکز شتاب‌دهی نوآوری است که امیدواریم این مرکز بتواند استعدادهای علاقه‌مندان به حوزه هنر را به‌زودی تبدیل به محتوا و محصول کند.