استفاده از فناوری اطلاعات برای کاهش ریسک

استفاده از فناوری اطلاعات برای کاهش ریسک

با همکاری نظام بانکی و بهره‌گیری از فناوری اطلاعات می‌توان ابزارهای جدیدی در جهت گسترش خدمات و کاهش ریسک نظام توزیع و پخش فراهم کرد.
نصرالله جهانگرد روز گذشته در کنفرانس مدیریت مبتنی بر فرآیند در صنعت پخش، ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: کل فضای اقتصادی شامل گردش کالا و خدمات و پول است که به کمک ابزارهای ICT می‌توان کاهش زمان زنجیره تولید تا عرضه محصول را عملیاتی کرد.
وی ادامه داد: رهگیری مرسولات و محصولات به کمک اینترنت اشیاء و فناوری RFID یکی از ابزارها و کاربردهای موجود در این حوزه محسوب می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: همچنین به کمک سیستم‌های اطلاعاتی از اقلام موجود در نظام توزیع و پخش و همکاری نظام بانکی می‌توان خدمات جدیدی در راستای بهبود نقدینگی اقتصادی در این بخش، ایجاد کرد.

معاون وزیر ارتباطات با اشاره به اقدام‌های صورت گرفته طی سه سال گذشته در بهبود کیفیت، کمیت و گسترش شبکه دسترسی برای رونق کسب‌وکارها ازجمله در نظام توزیع و پخش تصریح کرد: با تلاش‌های صورت گرفته، ظرفیت ارتباطی کشور طی سه سال گذشته هشت برابر شده که البته برای رسیدن به متوسط جهانی باید اقدام‌های بیشتری عملیاتی شود.

وی تأکید کرد: هم‌اکنون در حال مهاجرت از سیستم مبتنی بر انتقال صوت به سیستم مبتنی بر دیتا و IP هستیم و اقدام‌های بسیار مفیدی از سوی فعالان حوزه ارتباطی در بخش دولتی و خصوصی اجرایی شده است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به ساختار ساخت‌یافته طراحی‌شده در نظام ارتباطی کشور گفت: در ساختار تعریف‌شده‌ای که در حال پیاده‌سازی است، تمام شهرهای کشور به شبکه متصل می‌شوند و به‌واسطه آن افزایش توانمندی شبکه‌ای و همچنین افزایش قابلیت‌های امنیتی و دفاعی در حوزه سایبری، عملیاتی خواهد شد.

وی ادامه داد: هم‌اکنون و با ارائه خدمات نسل سه و چهار، امکان مبادله ترافیک در جهت افزایش دسترسی‌پذیری در سطح ملی فراهم‌شده و از توان تحرک پذیری در این حوزه می‌توان در حوزه توزیع و پخش نیز به‌خوبی بهره برد.