ورود یاهومسنجر جدید با امکانات هیجان انگیز به دسک‌تاپ

ورود یاهومسنجر جدید با امکانات هیجان انگیز به دسک‌تاپ

یاهو از امروز ۱۵ مرداد به فعالیت نرم‌افزار مسنجر دسکتاپ قدیمی ۲۰ ساله خود خاتمه می‌دهد و کاربرانی که

کاربران برای ادامه‌ کار با یاهو مسنجر از ۱۵ مرداد برابر با پنجم اوت باید نسخه ارتقا یافته برنامه مسنجر برای ویندوز و مک را دانلود کنند. یاهو نسخه جدید مسنجر را از سال ۲۰۱۵ آزمایش کرده و اکنون واکنش مثبتی از کاربران جهانی دریافت کرده است. بعلاوه این شرکت نسخه‌های ویژه اندروید و iOS این برنامه را به‌منظور رقابت با مسنجر فیس‌بوک و واتس‌اپ منتشر کرده است.

امکانات

برنامه یاهو مسنجر جدید به کاربران امکان می‌دهد علاوه بر ارسال پیام‌های ساده، تصاویر، ویدئو و تصاویر متحرک GIF هم به دوستانشان ارسال کنند.

کاربران با استفاده از این برنامه  می‌توانند تصاویر متعددی را به‌صورت همزمان با استفاده از امکان ویژگی «درگ اند درآپ» به اشتراک بگذارند و هر پیام یا تصویری را که پسندیدند بلافاصله با دوستانشان به اشتراک بگذارند.


نوتیفیکیشن یا هشدارهای دسکتاپ

با کمک هشدارهای دسکتاپ مسنجر کاربران می‌توانند به‌راحتی چندین کار را به‌صورت همزمان انجام دهند و درحالی‌که سرگرم استفاده از برنامه‌های دیگر هستند به‌روزرسانی‌ها و هشدارهای مسنجر را دریافت کنند، زیرا مسنجر بدون سروصدا در زمینه‌ دسکتاپ کار می‌کند.

 

دگمه unsend یا لغو ارسال در یاهو مسنجر

یاهو در نسخه ارتقا یافته مسنجر دگمه لغو ارسال را تعبیه کرده که به کاربر امکان می‌دهد یک پیام، تصویر یا تصویر متحرک را لغو کند و درصورتی‌که آن را ارسال کرده با کلیک بر روی این دگمه مانع از ارسال آن شود.


اشتراک‌گذاری عکس

با برنامه جدید یاهو مسنجر، اشتراک‌گذاری تصاویر کیفیت بالا امکان‌پذیر شده است.


تصاویر متحرک 
GIF

کاربران می‌توانند با استفاده از تصاویر متحرک GIF از شبکه Tumblr به شرح وضعیت خود بپردازند بااین‌همه این ویژگی تنها در نسخه اندروید، iOS و وب موجود است.

 

وضعیت آفلاین و سرعت‌پایین اینترنت

اگر دوستان پیام یا تصاویری را هنگامی‌که کاربر به اینترنت متصل نیست به اشتراک بگذارد، وی می‌تواند آن‌ها را زمانی که آنلاین می‌شود مشاهده کند.

 

نصب

جدیدترین نسخه یاهو مسنجر قابل‌حمل است یعنی نیاز به نصب این برنامه نیست. کاربران تنها باید مسنجر را دانلود کرده و بر روی آن دابل کلیک کنند. در ابتدا مسنجر از آی دی ایمیل یاهو و رمز عبور درخواست خواهد کرد و گاهی نیز از کاربر درخواست می‌کند به دلایل امنیتی کلمه عبور جدیدی ایجاد کند.

 

استفاده

به‌محض این‌که پروسه نصب اولیه کامل شد، یاهو مسنجر در زمینه دسکتاپ اجرا خواهد شد. کاربران می‌توانند آن را از نوارابزار باز کنند و نسخه به‌روز شده منابع زیادی مصرف نکرده و احتمال گیرکردن آن کمتر است.

یاهو مسنجر جدید به دو قسمت تقسیم می‌شود. سمت چپ این برنامه فهرست تماس‌ها را نشان می‌دهد. کاربران می‌توانند یک تماس را به مسنجر دعوت کنند و دست راست جزییات مکالمه با تماس‌های کاربر را نشان می‌دهد.

علاوه بر محتوا، کاربران می‌توانند تصاویر و شکلک‌ها و تصاویر متحرک را در مکالمات خود ارسال کنند.

گزینه اول به کاربران امکان می‌دهد از سیستم‌شان تصویر اضافه کنند، درحالی‌که گزینه دوم به کاربر امکان می‌دهد از شکلک‌ها استفاده کند. یاهو در نسخه جدید هزاران شکلک عرضه کرده است. گزینه سوم به کاربر امکان می‌دهد تصاویر متحرک را اضافه کند. اگر کاربر این گزینه را انتخاب کند مسنجر تصاویر متحرک محبوب از وب را نشان می‌دهد بااین‌همه اندکی تأخیر در بارگذاری تصاویر متحرک وجود دارد.

اگر GIF به مکالمه ارسال شود در اندازه بزرگ در پنجره مکالمه نمایش داده می‌شود و کاربر می‌تواند با قرار دادن نشانگر موس خود بر روی تصویر آن را فعال کند. همچنین می‌توان با انتخاب گزینه لغو ارسال تصویر، از ارسال آن جلوگیری کرد.

در کل می‌توان گفت یاهو مسنجر جدید به‌راحتی قابل‌استفاده بوده و برنامه سبکی محسوب می‌شود. کاربرانی که همچنان از نسخه قدیمی مسنجر استفاده می‌کردند ازاین‌پس باید به نسخه جدید مهاجرت کنند، در غیر این صورت قادر به استفاده از آن نخواهند بود.