درآمد ده میلیون دلاری روزانه پوکمون‌ها

درآمد ده میلیون دلاری روزانه پوکمون‌ها

بازی «پوکمون گو» به دانلود ۱۰۰ میلیون رسیده و روزانه درآمدی ۱۰ میلیون دلاری دارد.

تا امروز بازی «پوکمون گو» ۱۰۰ میلیون بار دانلود شده و بنا به گزارش‌هایی که در وب‌سایت «تک تایمز» آمده، این اپلیکیشن مبتنی بر واقعیت افزوده نه‌تنها به مرحله عظیمی از موفقیت رسیده است، بلکه با گذشت سه هفته از رسمی شدن این بازی روزانه درآمدی بالغ‌بر ۱۰ میلیون از طریق اندروید و iOS دارد.

موفقیت «پوکمون گو» تأثیر منفی چندانی بر روی سایر اپلیکیشن‌های صدر جدول مانند بازی‌های «کلش آف کلنز» (Clash of Clans)، «موبایل استرایک» (Mobile Strike) و «کندی کراش» (Candy Crush Saga) نداشته است، این اپلیکیشن‌ها با انتشار «پوکمون گو» تنها به‌صورت موقت کاهش درآمد داشتند که چند روز بیشتر طول نکشیده است.

مهم‌تر از این‌ها، این بازی به نمونه‌ای از واقعیت افزوده تبدیل‌شده که می‌تواند با بازی موبایلی ترکیب شود و حالا سایر توسعه‌دهندگان ایده خوبی را به دست آورده‌اند که از این فناوری در نرم‌افزارهای دیگر استفاده کنند؛ بنابراین موفقیت «پوکمون گو» می‌تواند شروعی برای اپلیکیشن‌های جدیدی باشد که از واقعیت مجازی بهره می‌برند.

نکته دیگری که باید به آن اشاره کرد که این اتفاقات بافاصله کوتاهی از این مسئله افتاد که «پوکمون گو» رکوردهای دانلود را شکست و با گذشت ۱۹ روز پس از انتشار به رقم ۵۰ میلیون دانلود در گوگل پلی و ۷۵ میلیون دانلود در اندروید و  iOS رسید.