ایجاد صد و چهل‌ویک شرکت دانش‌بنیان در استان کرمان

ایجاد صد و چهل‌ویک شرکت دانش‌بنیان در استان کرمان

مشاور عالی استاندار کرمان از ایجاد ۱۴۱ شرکت دانش‌بنیان در استان کرمان خبر داد و افزود: باید در جهت تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان در استان اقدام شود.

دکتر نصرالله گرامی یکشنبه ۱۰ مردادماه در جلسه کمیته توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و فرهنگ‌سازی اقتصاد مقاومتی، از برگزاری سه جلسه در خصوص توسعه اقتصاد دانش‌بنیان خبر داد و یادآور شد: زمینه اشتغال‌زایی در حوزه آی.سی.تی بسیار است و نیازمند فرهنگ‌سازی است در این زمینه دانشجویان و دانشگاه‌ها جامع هدف این طرح هستند.
گرامی آموزش فارغ‌التحصیلان و دانشجویان را در دستور کار این کارگروه دانست و خاطرنشان کرد: پارک علم و فناوری متولی شرکت‌های دانش‌بنیان هستند که به دستور استاندار کرمان در زمینه ارائه راهکارهای عملیاتی سه جلسه برگزارشده است.
وی با تأکید بر اینکه مسئولین اجرایی به باورهای بومی اعتقاد ندارند، گفت: خرابی پشت پرده نشات گرفته از بوروکراسی اداری و رانت‌خواری است که نمایندگان دستگاه‌ها باید در زمینه حذف رانت‌خواری اقدام نمایند.
مشاور عالی استاندار کرمان از وجود ۱۴۱ شرکت دانش‌بنیان در استان کرمان خبر داد و افزود: باید در جهت تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان در استان اقدام شود.
گرامی با اشاره به اینکه بانک اطلاعاتی به‌منظور شناسایی شرکت‌هایی که آمادگی دارند نسبت به خرید ایده‌های شرکت‌های دانش‌بنیان اقدام نمایند، راه‌اندازی خواهد شد، یادآور شد: در حوزه آی.سی.تی یک مرکز تولید محتوا در استان راه‌اندازی شده که باید نسبت به جمع‌آوری ایده‌ها و تبدیل آن به محصول اقدام کنند.
وی خاطرنشان کرد: تاکنون در حد بضاعت استان مشکلات مراکز رشد و شرکت‌های دانش‌بنیان استان در بحث گمرک، نحوه صادرات، مباحث مالیاتی مرتفع و مابقی در قالب صورت‌جلسه در جلسات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در سطح کشور پیگیری خواهد شد.
در ادامه این جلسه مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمان با اشاره به اینکه قرار است در هر شهرستان ده کارآفرین برتر شناسایی شوند، خاطرنشان کرد: تاکنون هزار و شش‌صد نفر برای جشنواره کارآفرینی در استان ثبت‌نام کرده‌اند و مهلت ثبت‌نام تا ۱۵ مرداد است.
رضا اسماعیلی زاده با تأکید بر اینکه بحث توانمندسازی در سه حوزه به‌طور جد دنبال می‌شود، گفت: آموزش بیکاران و شاغلان واحدهای صنعتی و تعاونی‌ها تا نه‌صد هزار ساعت با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای استان در دستور کار این اداره کل است.
وی با اشاره به اینکه دویست و نود هزار کارگر بیمه‌شده در واحدهای صنعتی مشغول به کار هستند که می‌توانند در این دوره‌های آموزشی ثبت‌نام کنند، افزود: ۲۳ مرکز کاریابی در استان وجود دارد که سالیانه نسبت به ثبت‌نام ده الی پانزده هزار نفر اقدام می‌کنند.