کاسبی جالب دختر آمریکایی: شکار پوکمون، ساعتی بیست دلار!

کاسبی جالب دختر آمریکایی: شکار پوکمون، ساعتی بیست دلار!

اقبال به بازی پوکمون گو به ابداع شیوه‌های جدید کسب درآمد انجامیده و در تازه‌ترین تحول در این زمینه دختری آمریکایی با انتشار یک آگهی آنلاین اعلام کرده به ازای دریافت بیست دلار در ساعت برای دیگران پوکمون شکار می‌کند.

پیش‌ازاین برخی صاحبان مشاغل و ازجمله مدیران رستوران‌ها با پرداخت پول تلاش کرده بودند تعداد بیشتری پوکمون را به محل فعالیت خود بکشانند و برخی رانندگان هم با انتقال پوکمون بازها به نقاط مختلف شهرها درآمد خوبی به جیب زده بودند؛ اما حالا دختری با شناسه کاربری Ivy St. Ive خود را تعلیم‌دهنده حرفه‌ای این بازی توصیف کرده و گفته به ازای دریافت ۲۰ دلار در ساعت در نقاط مختلف به شکار پوکمون با استفاده از حساب کاربری افراد می‌پردازد.

وی افزوده که از زمان عرضه نسخه اولیه این بازی به‌صورت کارتی و بر روی کنسول‌های gameboy/DS در سال ۱۹۹۷ با آن آشنایی داشته است. این دختر شیفت‌های کاری خود را یک تا چهارساعته تعریف کرده و قول داده هر یک ساعت یک‌بار کارفرمایانش را در جریان تازه‌ترین موفقیت‌های خود در زمینه شکار پوکمن قرار دهد.

با توجه به اینکه بخش عمده هیجان و لذت اجرای بازی پوکمون ناشی از انجام آن به‌صورت شخصی است، مشخص نیست تا چه حد از این ایده استقبال شود، اما به نظر می‌رسد استفاده از دیگر افراد برای انجام این بازی برای کسانی که به علت کمبود وقت زیاد نمی‌توانند برای این کار وقت بگذارند مفید باشد.

گفتنی است شرکت Niantic Labs طراح اصلی بازی پوکمون گو، در سال ۲۰۱۰ در داخل گوگل توسط مؤسس شرکتی به نام کی هول به نام جان هانکه تأسیس‌شده است. شرکت کی هول یک دهه قبل در زمینه رسیدگی به ماهواره‌های نظامی فعال بود. یکی از حامیان اولیه و کلیدی شرکت یادشده شرکتی به نام In-Q-Tel بود.

In-Q-Tel یک شرکت سرمایه‌گذاری وابسته به سازمان جاسوسی سیا محسوب می‌شود. بخش عمده بودجه این شرکت از آژانس ملی اطلاعات مکانی آمریکا یا National Geospatial-Intelligence Agency (NGA) تأمین می‌شود. این آژانس از وزارت دفاع آمریکا و طرح‌های جنگی آن حمایت می‌کند و اطلاعاتی را در اختیار نهادهایی مانند آژانس امنیت ملی آمریکا، سیا و غیره قرار می‌دهد.

محصول کلیدی و عمومی شرکت کی هول زمین یا ارث نام داشت که بعدها و با خریداری کی هول توسط گوگل در سال ۲۰۰۴ گوگل ارث نام گرفت و امروزه میلیون‌ها نفر از خدمات آن استفاده می‌کنند؛ بنابراین می‌توان انتظار داشت که اطلاعات ارزشمند شخصی کاربران این سرویس و همین‌طور بازی پوکمون گو در اختیار نهادهای جاسوسی و اطلاعاتی آمریکا قرار بگیرد.