صندوق کارآفرینی امید به طرح‌های درآمدزای گردشگری در کهگیلویه و بویراحمد تسهیلات پرداخت می‌کند
مدیر صندوق کارآفرینی امید کهگیلویه و بویراحمد:

صندوق کارآفرینی امید به طرح‌های درآمدزای گردشگری در کهگیلویه و بویراحمد تسهیلات پرداخت می‌کند

مدیر صندوق کارآفرینی امید کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به ظرفیت‌های استان در بخش گردشگری گفت: صندوق کارآفرینی امید از طرح‌ها و ایده‌هایی که سبب رونق صنعت گردشگری در این استان شود حمایت و نسبت به پرداخت تسهیلات به آن‌ها اقدام می‌کند.

ارسلان حسن‌پور با اشاره به مأموریت صندوق کارآفرینی امید در کشور اظهار داشت: تجهیز سپرده‌های خرد مردم و تلفیق آن با اعتبارات دولت، شناسایی جوانان واجد شرایط، توانمندسازی آنان و کمک در ایجاد کسب‌وکارهای خرد کم سرمایه و کاربر با محوریت فعالیت‌های کارآفرینانه، نیازهای منطقه‌ای، توسعه کسب‌وکارهای IT محور، بر اساس شیوه‌های جهانی شبکه‌سازی کسب‌وکارهای بازار محور نظیر خوشه‌ها و زنجیره‌های ارزش در کشور برای اطمینان از پایداری کسب‌وکارها و هدفمندی تسهیلات پرداختی از مأموریت‌های صندوق کارآفرینی امید است.
مدیر صندوق کارآفرینی امید کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه کسب‌وکارهای خانگی، طرح‌های خوداشتغالی و کارآفرینانه در اولویت اعطای تسهیلات صندوق قرار دارند گفت: این صندوق هم‌سو با سیاست‌ها و جهت‌گیری‌های دولت یازدهم و برنامه‌های مربوط به مفاد برنامه اقتصاد مقاومتی نقشه راه خود تعیین کرده است.

حسن‌پور رویکرد صندوق کارآفرینی امید در دولت تدبیر امید را ارتقا از فرد محوری اشتغال به ایجاد زنجیره‌ها و شبکه‌سازی و استعدادیابی عنوان و تصریح کرد: بازاریابی مناسب و بومی‌سازی طرح‌ها با توجه به شرایط اقلیمی و منطقه‌ای از تدابیر لازم جهت پرداخت تسهیلات است که منجر به  تولید و اشتغال پایدار می‌شود.

مدیر صندوق کارآفرینی امید کهگیلویه و بویراحمد به ظرفیت‌های کهگیلویه و بویراحمد در زمینه‌های کشاورزی، گردشگری  و صنایع‌دستی اشاره کرد و گفت: طرح‌های تعاونی بسیار خوبی در این زمینه‌ها در استان اجراشده که ضمن ایجاد و بستر مناسب برای رونق تولید نشاط و شادابی اجتماعی را نیز در پی داشته است.

وی مهم‌ترین موفقیت‌های صندوق کارآفرینی امید را در دو سال گذشته جذب ۱۰۰ درصدی اعتبارات، رتبه‌های نخست در انعقاد تفاهم‌نامه‌های استانی، پرداخت تسهیلات به حوزه صنایع‌دستی، حمایت از بانوان کارآفرین، طرح پدافند غیرعامل در بانک‌ها، طرح تکریم ارباب‌رجوع در بین بانک‌ها و بیمه‌ها و همچنین رتبه نخست در حمایت از ایثارگران عنوان کرد.

حسن‌پور تصریح کرد: در راستای خدمات‌دهی بهتر و اجرای طرح‌های جدید و زودبازده، نسبت به اعزام کارشناسان این صندوق به استان‌های هم‌جوار جهت الگوبرداری از طرح‌های موفق آن‌ها اقدام شده است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید کهگیلویه و بویراحمد از انعقاد تفاهم‌نامه صندوق کارآفرینی امید با اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری در دو محور صنایع‌دستی و گردشگری، کمیته امداد، سازمان بهزیستی، سازمان زندان‌ها، اداره کل پایانه‌ها، حمل‌ونقل و مدیرکل امور روستایی استانداری خبر داد و گفت: با دستگاه‌های اجرایی از قبیل جهاد کشاورزی، صنعت و معدن و شهرک‌های صنعتی که مرتبط با بحث اشتغال هستند نیز تعامل خوبی داریم که امیدواریم با هم‌افزایی و مشارکت بتوانیم بستر و زمینه اشتغال‌زایی و رونق اقتصادی در استان را بیش از گذشته فراهم کنیم.

وی با اشاره به ظرفیت‌های استان در بخش گردشگری تأکید کرد: صندوق کارآفرینی امید از طرح‌ها و ایده‌هایی که سبب رونق صنعت گردشگری در این استان شود حمایت و نسبت به پرداخت تسهیلات به آن‌ها اقدام می‌کند.