مصمم به تبدیل فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها به افراد کارآفرین هستیم
وزیر علوم:

مصمم به تبدیل فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها به افراد کارآفرین هستیم

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: باید به سمتی برویم که فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های ما به افرادی کارآفرین تبدیل شوند.
محمد فرهادی در خصوص اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها و برنامه‌های وزارت علوم برای آماده کردن دانشجویان در راستای ورود به بازار کار افزود: در سال‌های گذشته بیشتر بحث توسعه کمی را در آموزش عالی داشتیم و اکنون توجه به کیفیت و حرکت به سمت دانشگاه‌های کارآفرین و نسل سوم مدنظر است.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، وی گفت: اکنون موضوع آمایش آموزش عالی مطرح است که بر اساس نیازهای اساسی کشور و مناطق، رشته‌های دانشگاهی توسعه یابند.
فرهادی با تأکید بر لزوم توسعه دوره‌های عملی در دانشگاه‌ها ادامه داد: همچنین تأسیس مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری و ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان مدنظر است تا دانش و ایده به سمت تولید محصول سوق داده شود.
وزیر علوم گفت: جهت‌گیری دیگر این است که خصوصاً رشته‌های تحصیلات تکمیلی همراه با اجرای پروژه و طرحی کاربردی باشد و نیازی از جامعه را حل کند.
وی با اشاره به بازنگری برخی رشته‌های دانشگاهی افزود: سال گذشته رشته‌هایی که بالای ۱۰ سال قدمت داشتند به‌خصوص رشته‌های فنی مهندسی، کشاورزی و علوم پایه موردبازنگری قرار گرفتند و جهت‌گیری به سمتی است که در این رشته‌ها کارهای عملی بیشتر دیده شود.