نخستین شتاب‌دهنده زیست‌فناوری پزشکی کشور تأسیس شد
در پارک فناوری پردیس؛

نخستین شتاب‌دهنده زیست‌فناوری پزشکی کشور تأسیس شد

نخستین شتاب‌دهنده در حوزه زیست‌فناوری پزشکی (دارو و تجهیزات) و طب بازساختی (سلول‌های بنیادی) و نهمین شتاب‌دهنده عضو مرکز شتاب‌دهی نوآوری پارک فناوری پردیس فعالیت خود را آغاز کرد.

شتاب‌دهنده «پرسیس» از تیم‌ها و استارت‌آپ‌های متخصص در حوزه دارو و تجهیزات زیست‌فناوری پزشکی و طب بازساختی (سلول‌های بنیادی) که ایده و طرح آن‌ها دارای اولویت ملی بوده و قابلیت انجام داشته باشد در دوره‌های شتاب‌دهی خود میزبانی خواهد کرد.

این شتاب‌دهنده با بهره‌مندی از مربیان مطرح در این حوزه که از اساتید بنام زیست‌فناوری هستند، در طول دوره شتاب‌دهی مشاوره لازم را در اختیار تیم‌های منتخب  قرار می‌دهند.

تأمین زیرساخت آزمایشگاه موردنیاز، آموزش‌های فنی و تجاری‌سازی و تأمین منابع سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌ها از دیگر خدماتی است که شتاب‌دهنده در اختیار استارت‌آپ‌ها می‌گذارد.

در انتهای دوره‌های شتاب‌دهی، استارت‌آپ‌ها می‌توانند با مکانیزم‌های مختلفی مثل فروش نهایی محصول و یا سرمایه‌گذاری مشترک، گام مناسب بعدی را بردارند و همچنین استارت‌آپ‌ها از امکان ارائه و معرفی محصول به سرمایه‌گذاران که غالباً شرکت‌های تولیدکننده محصولات زیست‌فناوری پزشکی هستند، برخوردار خواهند بود.

در اولین دوره شتاب‌دهی شتاب‌دهنده «پرسیس»، تعداد ۸ شرکت نوپای موردحمایت ستاد توسعه زیست‌فناوری، مشغول به کار خواهند شد و فراخوان‌های مربوط به دوره‌های آتی شتاب‌دهی، توسط شتاب‌دهنده اعلام خواهد شد.

تاکنون ۸ شتاب‌دهنده مجوز عضویت در مرکز شتاب‌دهی نوآوری را اخذ کرده‌اند که به ترتیب عبارتند از: آواتک، دیموند، آی‌چیتا، آفرینشگاه شزان، امید، آواگیمز، یاس و تریگ‌آپ. این شتاب‌دهنده‌های نوآوری از استارت‌آپ‌های فناورانه در حوزه‌های عمومی فناوری اطلاعات، سرگرمی، فناوری‌های همگرای شناختی، زیستی، اطلاعات و نانو، محصولات فرهنگی، بازی‌سازی اکترونیک و مکاترونیک حمایت می‌کنند.