فراهم شدن زیرساخت‌ها برای تولید محتوای بومی توسط نخبگان

فراهم شدن زیرساخت‌ها برای تولید محتوای بومی توسط نخبگان

با ورود نسل سه و چهار فناوری‌های تلفن همراه امکان تولید محتوا توسط نخبگان برای تعالی کشور ایجادشده و امروز ما بیش از هفتاد هزار اپلیکیشن داخلی تولید کرده‌ایم.

مهندس جهانگرد، رئیس سازمان فناوری اطلاعات در نشست بهره‌برداری از مراکز سه‌گانه تبادل ترافیک شبکه ملی اطلاعات در استانداری خراسان رضوی در ادامه با بیان اینکه ما در وزارتخانه ۱۳ پروژه در این بخش قبول کرده‌ایم، گفت: باید در سطح شهر مشهد سیستم وای فای ایجادشده تا دستگاه‌های استان از هماهنگی بیشتری برخوردار باشند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های استان و شهر مشهد و همچنین در پیش بودن رویداد مشهد ۲۰۱۷ اظهار کرد: وزارت ارتباطات برای این رویداد فراهم‌سازی بستر شهر هوشمند را در این شهر درنظرگرفته است.

جهانگرد با بیان اینکه سهم پیاده‌سازی ارتباطات کشور بیش از ۸۰ برابر رشد داشته است، تصریح کرد: در حوزه تلفن همراه نیز ما از فناوری‌های نسل ۲ و ۲/۵ برخوردار بودیم. با محوریت سازمان تنظیم مقررات، فناوری‌های نسل ۳ ایجاد شد و امروز ما شاهد پیشرفته‌ترین وضعیت در مراکزی مانند شهر مشهد هستیم.

رئیس سازمان فناوری ارتباطات و اطلاعات خاطرنشان کرد:  همه این تلاش‌ها باعث شده تا ما کمی از نقطه صفر فاصله بگیریم. ایجاد مراکز سه‌گانه تبادل ترافیک شبکه ملی اطلاعات نقطه عطفی برای کشور است که طی آن ساختار سنتی مبتنی بر صوت ما به دیتا تغییریافته است.

جهانگرد اضافه کرد: طی سه سال گذشته مابین ۳۰، ۳۵ و ۷۰ هزار فرصت شغلی از همین طریق ایجاد کرده‌ایم. در همین راستا نزدیک به دو ماه است که پرتال دولت الکترونیک نیز راه‌اندازی شده و از مراحل مقدماتی عبور کرده‌ایم.

رئیس سازمان فناوری ارتباطات و اطلاعات با بیان اینکه با راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات این اهداف عینیت یافته است، گفت: امیدواریم بخش کاملی از این شبکه در هفته دولت افتتاح شود.