شصت درصد صادرات پارک‌های علمی کشور از پارک کرمان است

شصت درصد صادرات پارک‌های علمی کشور از پارک کرمان است

رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان گفت: حدود ۶۰ درصد صادرات پارک‌های کل کشور در سال گذشته متعلق به شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری استان کرمان بوده است.عباس قوام صبح امروز ۲۱ تیرماه در مراسم هم‌اندیشی رؤسای شرکت‌های پارک علم و فناوری استان کرمان اظهار کرد: حدود ۶۰ درصد صادرات پارک‌های علم و فناوری کل کشور در سال گذشته متعلق به شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری استان کرمان بوده است.
وی بیان کرد: در سال گذشته رتبه شرکت‌های دانش‌بنیان پارک علم و فناوری استان کرمان به ۱۲ ارتقا یافت.
قوام با اشاره بر ضرورت صادرات محصولات شرکت‌های مستقر در پارک افزود: به‌منظور حمایت از اخذ استانداردهای لازم برای محصولات شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری استان کرمان، با اداره استاندارد تفاهم‌نامه‌ای امضاءشده که مواردی چون بررسی و تعیین اولویت موضوع‌های پیشنهادی برای تدوین استاندارد ملی و برگزاری دوره‌های آموزشی استانداردسازی را در دستور کار خود قرار داده است.

وی با تأکید بر فعالیت‌های مرکز بین‌المللی مبادلات تجاری و فناوری پارک در جهت ارائه خدمات مشاوره بازاریابی، فروش و جذب سرمایه‌گذار برای واحدهای فناور و دانش‌بنیان مستقر در این پارک و سایر پارک‌های کشور بیان کرد: در این راستا از استقرار شرکت‌های خارجی معتبر در پارک که دارای شریک ایرانی هستند استقبال کرده  و شرکت‌های علاقه‌مند می‌توانند نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص همکاری پارک با شرکای خارجی آن‌ها به پارک ارائه دهند.
رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان گفت: با توجه به شرایط حال حاضر کشور، بعضی از شرکت‌ها و واحدهای فناور نوپا در پارک‌های کشور برای ورود به بازارهای داخلی و بین‌المللی با مشکلات خاصی روبرو هستند که پارک علم و فناوری استان کرمان در حال تدوین برنامه‌ای جهت حمایت از شرکت‌ها در تولید محصولات خود تحت لایسنس برندهای معتبر خارجی است.
در ادامه این جلسه دکتر گنجویی، معاون فناوری و نوآوری پارک گفت: با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان پارک و پیگیری‌های این مجموعه به‌زودی برج فناوری استان کرمان با مشارکت صندوق نوآوری و شکوفایی به بهره‌برداری می‌رسد.
وی افزود: فرایند واگذاری زمین در ابعاد ۳۰۰ تا ۱۰۰۰ متر و بیشتر به واحدهای فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان در انتهای جاده هفت باغ و جنب باغ تاریخی شاهزاده ماهان آغازشده است.