فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان در اماکن مسکونی تهران بلامانع شد
با انعقاد تفاهم‌نامه با شهرداری؛

فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان در اماکن مسکونی تهران بلامانع شد

بر اساس انعقاد تفاهم‌نامه‌ای بین شهرداری تهران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در تهران در اماکن مسکونی بلامانع شد.

بر اساس تفاهم‌نامه همکاری بین شهرداری تهران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که در راستای اجرایی شدن سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی به امضاء رسید، شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در تهران امکان فعالیت در اماکن مسکونی را پیدا کردند.
به‌منظور عملیاتی شدن این اقدام صورت‌جلسه‌ای مابین معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران و معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری به امضاء رسید. بر این اساس ابلاغیه معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در تاریخ ۱۳۹۵/۴/۱۵ به شهرداران محترم مناطق ۲۲ گانه ابلاغ شد.

در این ابلاغیه که بر اساس تفاهم‌نامه یادشده، منتشرشده است، آمده است: استقرار آن دسته از شرکت‌های دانش‌بنیان که از طریق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری معرفی می‌شوند، در اماکن مسکونی واقع در پهنه‌های کار و فعالیت و مختلط (پهنه‌های M و S) که دارای شاکی خصوصی یا آراء کمیسیون‌های ماده صد نباشند (مشابه دفاتر مهندسی) بلامانع است.

بر همین اساس، برخی اهداف تفاهم‌نامه بین معاونت علمی و فناوری و شهرداری تهران توسعه اقتصاد دانش‌بنیان در شهر تهران، کمک به حل مشکلات شهرداری از طریق نوآوری و فناوری، ترویج و فرهنگ اقتصاد دانش‌بنیان، ایجاد و توسعه فرصت‌های شغلی برای دانش‌آموختگان، بازار سازی و بازاریابی محصولات دانش‌بنیان زیر نظر کمیته‌ای مشترک در حال پیگیری است.

بر پایه این تفاهم‌نامه اعضاء کمیته مشترک محمود شیخ زین‌الدین معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و پرویز کرمی مشاور معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری که نمایندگان تام‌الاختیار معاونت علمی و دکتر بابک نگاهداری رئیس مرکز فناوری شهر تهران نماینده تام‌الاختیار شهرداری تهران در اجرای این تفاهم‌نامه هستند.