حمایت شش میلیاردی وزارت ارتباطات از تأسیس شتاب‌دهنده‌های جدید
معاون فناوری وزیر ارتباطات خبر داد

حمایت شش میلیاردی وزارت ارتباطات از تأسیس شتاب‌دهنده‌های جدید

معاون فناوری وزیر ارتباطات با اشاره به حمایت از کسب‌وکارهای فناوری محور در استان‌های کشور، گفت: رقمی پیرامون دویست میلیون تومان برای تشکیل شتاب‌دهنده‌های جدید در استان‌ها اختصاص می‌دهیم.

امیرحسین دوایی در نشست خبری صبح امروز با اشاره به برنامه‌های حمایتی معاونت فناوری وزارت ارتباطات از طرح‌ها و شرکت‌های استانی، اظهار کرد: سرمایه‌گذاری ۶ میلیارد تومانی در تأسیس شتاب‌دهنده کسب‌وکارها، اعطای وام قرض‌الحسنه به شرکت‌های مستقر در شتاب‌دهنده‌های استانی با سرمایه‌گذاری صندوق کارآفرینی امید و اعطای وام به شرکت‌های مستقر در پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد بخشی از برنامه‌های حمایتی ماست.

معاون فناوری وزیر ارتباطات ادامه داد: در بخش حمایت از راه‌اندازی شتاب‌دهنده‌های استانی، اگر یک شتاب‌دهنده خبره با استانداری‌ها مذاکره کرده و خواستار تشکیل شتاب‌دهنده‌ای دیگر شوند، رقمی پیرامون دویست میلیون تومان به آن‌ها اختصاص می‌یابد تا به تجهیز زیرساخت‌ها بپردازند.

وی خاطرنشان کرد: این اعتبارات به شکل قرض‌الحسنه است و بازپرداخت آن با نرخ بهره ۴ درصد است. قطعاً زمانی می‌توانیم به موفقیت شرکت‌های نوپا امید داشته باشیم که ذیل مدیریت باتجربه وارد کسب‌وکار شده باشند.

او گفت: هدف از این حمایت‌ها و سرمایه‌گذاری‌ها، جایگزینی درآمدهای حاصل از توسعه فناوری با درآمدهای نفتی است.